Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.6.2023
sk
Žaneta
cz
Laura

V Belgicku sa uskutočnili majstrovstvá Európy v napodobňovaní škrekotu čajok

Víťaz do toho dal všetko!


Čajky patria k živočíchom, ktoré majú vybudovaný pomerne zlý imidž. Ľudia ich vnímajú ako otravné tvory, ktoré neustále škriekajú, špinia, kade chodia (a letia), tie najodvážnejšie z nich dokonca aj kradnú potraviny!

Môžeme zvieratám vyčítať, že sa správajú ako zvieratá? Nie je chyba skôr v nás ľuďoch, ktorí prenikáme do ich prirodzeného prostredia? Na to, že ľudia čajkám v mnohých ohľadoch krivdia, upozorňujú organizátori Majstrovstiev Európy v škrekote čajok.

čajka, vták, majstrovstvá sveta, škrekot, Belgicko
Shutterstock

Prvý ročník tohto prestížneho podujatia sa uskutočnil pred piatimi rokmi, mal však lokálny charakter a určite nešlo o celoeurópsku záležitosť. Napriek pandemickej prestávke sa súťaži podarilo rásť a jej súčasný (tretí) ročník sa mohol tešiť z medzinárodnej účasti. Dejiskom súťaže bola drobná kaviareň v belgickom meste Adinkerke.

Pravidlá sú veľmi jednoduché. Súťažiaci predstúpia pred divákov a päťčlennú porotu a pokúsia sa zo seba vydať zvuk, čo najviac pripomínajúci škriekanie čajok. Väčšina účastníkov vystupuje v kostýme čajky. Súťaží sa v kategóriách dospelí, deti a kŕdle.

Tohtoročným európskym majstrom v škriekaní čajok sa stal Jarmo Slutter z holandského Eindhovenu. Skromne priznal, že veľké očakávania po prihlásení nemal, o to väčšia bola jeho radosť z triumfu. Povedal tiež, že k účasti ho motivovali priatelia, podľa ktorých má na napodobňovanie čajok prirodzený talent.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje