Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 30.5.2024
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand

V Belgicku sa uskutočnili majstrovstvá Európy v napodobňovaní škrekotu čajok

Víťaz do toho dal všetko!


Čajky patria k živočíchom, ktoré majú vybudovaný pomerne zlý imidž. Ľudia ich vnímajú ako otravné tvory, ktoré neustále škriekajú, špinia, kade chodia (a letia), tie najodvážnejšie z nich dokonca aj kradnú potraviny!

Môžeme zvieratám vyčítať, že sa správajú ako zvieratá? Nie je chyba skôr v nás ľuďoch, ktorí prenikáme do ich prirodzeného prostredia? Na to, že ľudia čajkám v mnohých ohľadoch krivdia, upozorňujú organizátori Majstrovstiev Európy v škrekote čajok.

čajka, vták, majstrovstvá sveta, škrekot, Belgicko
Shutterstock

Prvý ročník tohto prestížneho podujatia sa uskutočnil pred piatimi rokmi, mal však lokálny charakter a určite nešlo o celoeurópsku záležitosť. Napriek pandemickej prestávke sa súťaži podarilo rásť a jej súčasný (tretí) ročník sa mohol tešiť z medzinárodnej účasti. Dejiskom súťaže bola drobná kaviareň v belgickom meste Adinkerke.

Pravidlá sú veľmi jednoduché. Súťažiaci predstúpia pred divákov a päťčlennú porotu a pokúsia sa zo seba vydať zvuk, čo najviac pripomínajúci škriekanie čajok. Väčšina účastníkov vystupuje v kostýme čajky. Súťaží sa v kategóriách dospelí, deti a kŕdle.

Tohtoročným európskym majstrom v škriekaní čajok sa stal Jarmo Slutter z holandského Eindhovenu. Skromne priznal, že veľké očakávania po prihlásení nemal, o to väčšia bola jeho radosť z triumfu. Povedal tiež, že k účasti ho motivovali priatelia, podľa ktorých má na napodobňovanie čajok prirodzený talent.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.