Vyše 1 000 dvojnohých psov sa minulý týždeň zgrupilo na železničnej stanici Potsamer Platz v Berlíne. Niektorí účastníci mali na sebe realistické celotelové masky, iní sa zaobišli s obojkom, chvostíkom a náhubkom. Dorozumievali sa vytím, štekaním, vrtením chvosta. Svoje správanie prispôsobili maskotovi stretnutia, hrali sa, aportovali, naháňali, očuchávali.
Dôvodom pozoruhodného performance je boj za práva ľudí, ktorí sa identifikujú ako psy. Za zhromaždením má byť skupina Canine Beings.
Stretnutie sa odohralo počas Folsom Europe, každoročného veľtrhu priaznivcov rôznych fetišov (kinky), najmä BDSM a kože. Aby sme ťa zasvätili, vo všeobecnosti sa rozlišujú teriáni, ľudia identifikujúci sa ako iné stvorenie než človek, a furries, ktorí obľubujú cosplay vo zvieracích kostýmoch.
Napríklad niektorí teriáni veria, že majú mačaciu dušu, ktorá sa reinkarnovala do ľudského tela. Medzidruhoví ľudia (trans-species) tvrdia, že sa necítia ani neidentifikujú ako humanoidi, ale ako špecifické zvieratá alebo mytologické bytosti.
Tieto pojmy si mnohí zamieňajú. Furries sú občas i teriáni a naopak, no v zásade ide o dve odlišné subkultúry.
Virálne video okrem podporných reakcií podnietilo i k ironickým komentárom.
„Vypustite ich v sibírskej tundre a nechajte ich prežiť so svojimi psími inštinktmi.“
„Nevidím nikoho čuchať rite druhých psov.“
„Zavolajte odchytovku a dajte im vakcínu proti besnote.“
„Vieš si predstaviť, keď sa tam každý aspoň raz vys*rie? Si to po sebe aj upracú?“
Vzostup človekopsov
V posledných mesiacoch sú ľudské psy na vzostupe. Najznámejším je Japonec, ktorý si dal vyrobiť hyperrealistický mundúr kólie a tituluje sa ako Toco. Vždy, keď má voľno, vkĺzne doň a správa sa ako pes. Nerobí mu problém prechádzať sa na verejnosti a nechať sa hladkať. Najväčšou túžbou ľudskej kólie je stretávať sa s ľuďmi s podobným hobby, nepohrdne ani ponukou filmovej roly.
Medzi ďalšie známe krížence bundáša a človeka patrí Tom Peters, ktorý sa identifikuje ako dalmatín, či tokijský inžinier Toru Ueda, ktorý minul 23 000 dolárov na premakaný vlčí oblek. Tvrdí, že keď má na sebe chlpatý kostým, už sa necíti byť človekom. „Som bez medziľudských vzťahov. Na všetky problémy súvisiace s prácou a inými vecami môžem pokojne zabudnúť.“
Majú svojho psovoda
Človekopsy z Berlína sa radia pod kink BDSM, v rámci ktorého sa (najmä muži) štelujú do pozície psa. Majú na sebe náhubky, obojky, vôdzku a mužskú či ženskú dominu.
V rámci tejto subkultúry je najpopulárnejšou Puppy play, keď sa hrajú na šteniatko, nosia dunčo-masky a psie doplnky. Kňučia, vrčia, túlia sa, štekajú, švihajú chvostom. Väčšinou chodia po štyroch, vyplazujú jazyk, hrajú sa s hračkami, aportujú, reagujú na povely, nechajú sa škrabkať, občas pod seba cvrknú. Typické šteňa až na to, že súčasťou hry je najmä sexuálne vzrušenie.
Najznámejšími hromadnými stretnutiami fajnšmekrov tohto kinku sa pýši San Francisco. Ľudského psa bežne stretneš v supermarkete či v IKEA. Mainstreamová viditeľnosť komunity sa v tomto meste od roku 2014 dramaticky zvýšila.
Lukratívny content
Mnoho OnlyFans živnostníkov využíva tento fetiš vo svojich 18+ videách, za ktoré kasírujú nemalý peniaz. Hrať rolu psa je stále lukratívnejšie. Príkladom, že nejde len o mužov, je tvorkyňa obsahu pre dospelých Jenna Phillipsová. Už po pár týždňoch zarábala 10 000 eur mesačne len za to, že sa správa ako hravá suka. Dala výpoveď a venuje sa tomu na plný úväzok. V súčasnosti sa jej mesačný zárobok pohybuje v šesťciferných číslach. Texasanka sa údajne vždy cítila ako pes, až neskôr sa jej roleplay stala sexuálnou.