V Bratislave máme najdrahšie schody v strednej Európe. Domáci sa ich rozhodli ironicky pokrstiť!

Dámy a páni, takto vyzerajú schody v cene luxusného auta.

V poslednej dobe sa naozaj zdá, že na Slovensku sa akosi často predražujú stavby či rôzne, pre štát potrebné, zariadenia. Totožná situácia sa stala opäť, a to priamo na Mlynarovičovej ulici v bratislavskej Petržalke. Práve tam sa totižto môžete prejsť po najdrahších schodoch v strednej Európe.

Včera sa presne na tomto mieste konal krst nových schodov. Stretlo sa tu niekoľko desiatok ľudí, aby sa prišlo na vlastné oči pozrieť ako to slávne nové schodisko vôbec vyzerá. Symbolický krst zorganizoval občiansky aktivista Miroslav Dragúň. Keď sa dobre pozriete na tieto schody, určite si poviete, že na nich nie je nič špeciálne. Železobetónová konštrukcia, pár schodov, rampa pre imobilných, bezpečnostné zábradlie a prepojenie na iné chodníky.

Roman Kučera

Táto investícia však Slovensko vyšla na ,,pouhých“ 28-tisíc eur. Presne na toľko eur bola uzatvorená zmluva na zabezpečenie diela. Právom si teda zaslúžili status najdrahšie schody v strednej Európe. A aby bol tento symbolický verejný krst naozaj originálny, pokrstili ho čokoládovými dukátmi.

Zvedavým účastníkom krstu sa rozdávali bratislavské rožky a aby tých darov nebolo málo, pripravili sa aj rôzne odznaky a tričká v podobe schodov. Kultúrnou vložkou na krstení bola známa pieseň, ktorá na túto pompéznu udalosť sadla ako riť na šerbeľ. Skúsili by ste si tipnúť, o ktorú ide? Myslím, že vám je všetko jasné, na tejto schodovej akcii predsa nemohla chýbať pieseň Po schodoch.

Zmluva na rekonštrukciu starých drevených schodov bola vysúťažená verejným obstarávaním. Hovorkyňa mesta však prezradila, že výsledná suma bude omnoho menšia, a to kvôli optimalizácii prác na schodisku. Na mieste bola kanalizácia, a keďže investor odmietol jej preloženie, schodisko sa muselo zmenšiť a upraviť. Výsledná suma by teda mala stáť do 10 tisíc eur. Aktivista Miroslav Dragúň však tvrdí, že aj táto suma je predražená. Dokonca si myslí, že nebyť verejného tlaku a ,,symbolického krstu“ 28-tisícová investícia by sa nikdy neznížila.

Najvtipnejšie na celej veci predraženého schodiska je to, že má niekoľko chýb. Z rampy je schod na obrubník, ba dokonca je poškodený chodník okolo. Horlivý aktivista sa nevzdáva a povedal, že zvažuje podanie trestného oznámenia kvôli zlému nakladaniu s verejnými financiami. Nuž, budeme mu všetci držať palce.

Zdroj: bratislavskenoviny.sk
Titulná fotka: 
Miroslav Dragun pre rozvoj Regiónov / facebook.com

Reagujte!
Grr Grr
12
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Štádiá tvojho ponocovania, s ktorými sa stretávaš každú jednu noc

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME