Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 30.3.2023
sk
Vieroslava
cz
Arnošt, Ernest

Prvé otvorenie vianočných trhov na Slovensku sa udialo v Bratislave a my sme boli pri tom. Františkánske, Hviezdoslavovo a Hlavné námestie sa naplnili zvedavými návštevníkmi a od sedemnástej doslova „praskalo“ vo švíkoch.

Na trhoch nechýbajú voňavé dobroty, pestrý výber alkoholických nápojov, remeselné výrobky a eko prístup predajcov.

Alena Trachanovičová / EMEFKA

Občerstvenie na vianočných trhoch

V stánkoch nájdete najrôznejšie druhy občerstvenia, od lokší s nutelou či kozím syrom a pažítkou, cez grilované oštiepky za približne 3,5 € až po tradičnú cigánsku pečienku za 4,5 €. Milovníci vysoko kalorických špecialít a ukážkoví „mäsožravci“ si určite prídu na svoje. U predajcov, ako aj vopred avizovalo mesto, je tento rok už možná aj bezhotovostná platba kartou a mobilom.

Michal Kozár / EMEFKA

Ponuka alkoholických nápojov

Široká ponuka alkoholických nápojov už tradične patrí k vianočným trhom. Na výber sú najrozličnejšie druhy ovocných vín, ako napríklad čučoriedkové a brusnicové, nechýba ani medovina a grog. Pochutiť si môžete aj na netradičných príchutiach punču, ako višňovo-mandľová, malinová alebo čerešňová.

Punč ako najvyhľadávanejší nápoj na vianočných trhoch, sa pohybuje v cenovej relácii 2-2,5 €. Nápoje sa predávajú v plastových pohárikoch, za ktoré sa berie vratná záloha dve eurá. Niektoré stánky však uprednostnili eko riady, vyrobené z kompostovateľného materiálu.

Alena Trachanovičová / EMEFKA

Bratislava má už aj vianočný stromček

Na Hlavnom námestí sa už od včera môžeme kochať aj vyzdobeným stromčekom, ktorý dotvára predvianočnú náladu. Trhy potrvajú do 22. decembra, na Hviezdoslavovom námestí budú stánky o deň dlhšie.

Michal Kozár / EMEFKA

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje