Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

V bratislavských uliciach opäť vyčíňajú zlodeji. Okrádajú Slovákov aj turistov, ktorí sa k nám už radšej nevrátia

Vyzerajú nevinne, no okradnú ťa o stovky eur.


V našom hlavnom meste sa opäť rozmnožili „staré známe“ tváre. Reč je o zahraničných gangoch, ktoré tvoria muži a aj ženy z rôznych krajín. Obvykle je to Bulharsko, Rumunsko, Chorvátsko či Srbsko. Zlodeji sú dobre organizovaní a okrádanie turistov im denne vynáša tisíce eur. O aktuálnej situácii informovala Markíza.

Kedysi sa ich snažila konfrontovať redaktorka Kristína Kövešová, po ktorej však hádzali okrem iného aj kamene. Teraz sa u nás objavili opäť, navyše sa rozrástli o niekoľko nových podvodníkov. Predstierajú, že sú turisti, v rukách držia mapu alebo dáždnik, na tvárach im nechýbajú slnečné okuliare, hlavu majú zakrytú klobúkom, kapucňou či šatkou.

Natalia Grace, sirota, adopcia, vražda, krimi

Mohlo by ťa zaujímať:

Adoptované dievčatko je v skutočnosti sociopatická dospelá žena, ktorá túži zabiť rodičov

Kazia pozitívny zážitok z našej krajiny

Vyberajú si predovšetkým také miesta, kde je koncentrácia ľudí čo najväčšia. Takým miestom je aj Michalská brána a ich cieľom sú najmä väčšie skupiny turistov. Samotní zlodeji sú organizovaní, majú svojho šéfa. Ak sa však vyskytne problém, od ostatných sa dištancuje a snaží sa čo najskôr vytratiť.

Ako ďalej informuje Markíza, turistický sprievodca Peter sa snaží už niekoľko mesiacov monitorovať ich činnosť. Fotí a natáča ich počas toho, ako sa snažia okradnúť nič netušiacich ľudí. Záleží mu na tom, aký dojem zanechá naše hlavné mesto v návštevníkoch.

Ide o klasické krádeže, pri ktorých berú z vreciek, ruksakov a kabeliek všetko, čo má nejakú cenu. Nemajú radi, keď sa ich niekto snaží vyfotiť alebo natočiť. Takým osobám okamžite začnú nadávať alebo len rýchlo utečú preč. Preto treba byť ostražitý a poprípadne kontaktovať políciu.

žena, zločin, putá, väzenie, krádež
Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje