V bratislavských uliciach sa objavila nová komická socha s vulgárnym názvom

Konkurent pre Čumila?

Za prítomnosti médií bola v Bratislave pre pár dňami odhalená maličká socha nahého mužíka. To, čím zaujme asi najviac je jej meno – volá sa Pičus. Pičusa stvoril ešte v roku 2013 umelec Viktor Frešo, ktorý svojou tvorbou rád šokuje. Autor svoje majstrovské dielo popisuje nasledovne: „Ide o sochu nasraného a zamindrákovaného chlapíka, ale jedna z legiend, ktorými je toto moje dielo opradené, hovorí o tom, že u každého, kto ho chytí za prirodzenie, sa dostaví pocit okamžitého šťastia.“

Pre Pičusa bolo spočiatku ťažké nájsť miesto. Frešo sa s hľadaním vhodnej lokality trápil posledných päť rokov, nakoniec mu pomohol herec Andy Hryc. Hryc sám ponúkol možnosť sochu osadiť pred jeho galériu Drink in Gallery Andy. Tá sa nachádza na Beblavého ulici, iba kúsok od Bratislavského hradu.

Hryc s Frešom si od tejto lokality sľubujú množstvo domácich aj zahraničných návštevníkov, ktorí sa s Pičusom budú chcieť vyfotiť. Možno sa Pičus v budúcnosti zaradí k ikonickým sochám Bratislavy, akými sú Čumil, Napoleon či Schöne Náci.

Treba pripomenúť, že malý Pičus nie je jediný svojho druhu. V rámci projektu Army of Niemand Frešo vyrobil množstvo Pičusov rozličných veľkostí a materiálov. Rôzni Pičusovia precestovali riadny kus sveta  – vo svojich uliciach a galériách ich mohli vidieť obyvatelia mnohých štátov Európy a USA. V zahraničí je postava známa ako Niemand. V očiach Slovákov sa Pičusovia stali veľmi populárnymi počas expozície v galérii Danubiana.

Zdroj: bratislavskenoviny.sk
Titulná fotka: Instagram M.M., Viktor Frešo / facebook.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
10
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Fotografie, po ktorých vám bude jasné, prečo má Amerika najväčší problém s obezitou

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME