Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

V Brazílii odsúdili štyroch ľudí za požiar, pri ktorom zahynulo 242 ľudí

Tragédia sa odohrala v roku 2013.


Brazílsky súd vymeral štyrom mužom vysoké tresty odňatia slobody za ich podiel na požiari v nočnom klube, pri ktorom pred takmer desiatimi rokmi zahynulo 242 ľudí. V sobotu o tom informovala agentúra AFP.

K tragédii došlo v roku 2013 v juhobrazílskom meste Santa Maria, keď členovia vystupujúcej hudobnej kapely zapálili svetlice, od ktorých následne vzbĺkol izolačný materiál na strope nočného klubu, pričom sa uvoľnili toxické výpary. Väčšina obetí sa zadusila.

Shutterstock

Dvoch spolumajiteľov klubu Kiss a dvoch členov kapely Gurizada Fandangueira v tejto súvislosti odsúdili za vraždu a pokus o vraždu. Obete boli prevažne mladí vysokoškoláci. Spolumajitelia klubu dostali tresty odňatia slobody vo výške 22,5 a 19,5 roka, pričom obaja členovia kapely dostali 18-ročný trest. Ako však informuje britská spravodajská stanica BBC, muži sa voči verdiktu odvolali a tým pádom boli prepustení na slobodu.

„Trestná zodpovednosť obžalovaných je vysoká… toľko životov nevyhaslo omylom,“ povedal sudca Orlando Faccini na záver desaťdňového súdneho procesu. Sudca a sedemčlenná porota si počas procesu vypočuli výpovede 14 ľudí, ktorí tragédiu prežili, 19 svedkov, ako aj štyroch obžalovaných.

Prokurátor počas procesu argumentoval, že obvinení si boli vedomí, že ich činy môžu ohroziť životy iných ľudí. Policajní vyšetrovatelia totiž objavili, že klub nemal ani jeden fungujúci hasiaci prístroj, iba dva núdzové východy a neadekvátne označenie únikových ciest.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť