Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.6.2023
sk
Žaneta
cz
Laura

V Česku miznú neplnoleté dievčatá, najmladšie má len 14 rokov. Majú byť opatrní aj slovenskí rodičia?

Ide o útek z domu alebo možný únos?


Za pomerne krátke časové obdobie zmizlo v Českej republike viacero tínedžeriek z rôznych kútov krajiny. Celkovo sú v hľadáčiku tamojšej polície stovky mladých ľudí, podobné je to aj na Slovensku. Dievčatá, o ktorých je reč, sa stratili v priebehu dvoch týždňov. Informuje o tom portál TA3.

Přerovskí kriminalisti hľadajú 14-ročnú Anetu, kriminalisti z Berouna zase pátrajú po 22-ročnej Daniele z Královho Dvora, ktorá trpí autoimunitnou poruchou a musí pravidelne navštevovať lekára, uviedla podľa televízie Nova polícia.

V hľadáčiku je aj 15-ročná Nikola Chudá, ktorá sa po vyučovaní nevrátila domov. Podľa polície je známe, že experimentovala s drogami. Nezvestná je aj Žaneta z Brnenska, polícia v Karlovarskom kraji pátra aj po 17-ročnom dievčati z detského domova, z ktorého zrejme ušla.

V centre pátrania bola aj 15-ročná Viktória, ktorú však našli a z databázy nezvestných ju vymazali. Ako naznačuje vek väčšiny nezvestných, dievčatá sú v puberte a viacero z nich odišlo z tomu pre nezhody s rodičmi. Ako tvrdia mnohí psychológovia, útekom sa problémy nevyriešia, skôr sa ešte zhoršia.

Aktuálny prípad zo Slovenska

Medzi najnovšie prípady nezvestných na Slovensku patrí 16-ročná Nina z Nového Mesta nad Váhom. Jej rodina žije v strachu o svoju najstaršiu dcéru, ktorá odišla z domu a už takmer týždeň sa nikomu neozvala. Informuje o tom TV JOJ.

Nina je nezvestná od minulého štvrtka. „Naposledy bola videná v Novom Meste nad Váhom na Trenčianskej ulici, kde ju pravdepodobne vyzdvihlo nejaké vozidlo a odvtedy je jej telefón vypnutý,“ uviedol jej otec. Má 170 centimetrov, plnoštíhlu postavu, dlhé blond vlasy a modré oči.

Mohlo by ťa zaujímať:

Slováci sa konečne dočkali. Štát im vráti stovky eur, niektoré Slovenky majú nárok na 830-eurový príspevok

Otec nezvestnej tvrdí, že sa zmenila po tom, ako si našla novú priateľku. „Odkedy je s touto priateľkou, tak má neustále problémy – či v škole, či v súkromnom živote,“ povedal podľa TV JOJ. Je vraj možné, že Nina sa nachádza vo Švajčiarsku, kam odišla s priateľkou, ktorej matka tam žije.

„Začala zdieľať nejakú inzerciu, že hľadá brigádu pre svoju dcéru. Asi sme na tej správnej stope, keď sa začala vyhrážať všetkým možným, že manželku zničí,“ dodal otec.

Ak by si mal o niektorom z prípadov nejaké informácie, okamžite kontaktuj políciu.

polícia, pátranie, ilustračné foto, policajt
Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje