V Česku sa nachádza luxusný bunker v podzemí, o ktorom si možno netušil

Pozri si najdrahšie obydlie v Česku.

Zdroj: Profimedia.sk

V prípade podobných situácií, akou je aj tá momentálna v súvislosti s koronavírusom, sa hodí mať vytvorené útočisko, z ktorého doslova nemusíš ani vychádzať. Niektorí si ho urobili zo svojich vlastných domovov, k čomu bezpochyby patrili aj tie enormné nákupy. Jedno také útočisko sa nachádza aj v Českej republike a je to dokonca jedno z najdrahších bývaní v krajine. 

Luxusný bunker pripravený na vojnu či apokalypsu

Tento bunker začala ešte v roku 1984 stavať československá armáda a pôvodne mal bunker slúžiť na vojenské účely. Sídli neďaleko Českého Brodu a jeho hodnota sa pohybuje približne okolo 7 miliárd českých korún. Stavba bola pôvodne vojenským projektom, no postupom času stratil svoj význam. Teraz čaká na svojho budúceho bohatého majiteľa.

Za projektom stojí podnikateľ Jakub Zamrazil, ktorý ho pomenoval Oppidium. V tomto luxusnom bunkri prežije až 50 ľudí, pričom majú na rozlohe 323 000 metrov štvorcových k dispozícii bazén, záhradu s umelým osvetlením, vínnu pivnicu, knižnicu, konferenčnú miestnosť, lekárske a chirurgické zariadenia a stredisko na komunikáciu s vonkajším svetom.

Samozrejme, nechýbajú spálne, kúpeľne a bežné súčasti každého domova.

Profimedia.sk

Stavba, v ktorej prežijete všetko

Keďže bolo Oppidium pôvodne navrhnuté a postavené tak, aby mohlo čeliť jadrovým útokom, prežijete tu všetko, aj vojenskú či ekologickú katastrofu. Prežívať karanténu v tomto obydlí by bola už asi väčšia zábava. Jakub Zamrazil sa vyjadril, že cena nehnuteľnosti ani kupca nebude nikdy zverejnený. Rozhodne bude však čiastka, za ktorú sa bunker predá, poriadne vysoká.

Profimedia.sk

Oppidium je ideálny pre nejakého miliardára, ktorý sa obáva jadrového útoku alebo inej možnej katastrofy. Možno sa medzi ľuďmi s kladným postojom k hnutiu survivalizmus niekto taký nachádza.

Ide totiž o hnutie, ktorého princíp spočíva v tom, že sa jeho nadšenci neustále pripravujú na prežitie v prípade, že by nastala nejaká kríza. Učia sa dopestovať si vlastnú potravu, stavajú si príbytky, kde si zhromažďujú potrebné suroviny na prežitie a podobne. Jednoducho máš byť čo najmenej odkázaný na okolitý svet a byť pripravený prežiť.

Profimedia.sk
Profimedia.sk

Zdroj: profimedia.sk

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
HOROROSKOP: Horoskop na apríl, ktorý ti odhalí, čo ťa čaká a neminie


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME