Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

V prípade podobných situácií, akou je aj tá momentálna v súvislosti s koronavírusom, sa hodí mať vytvorené útočisko, z ktorého doslova nemusíš ani vychádzať. Niektorí si ho urobili zo svojich vlastných domovov, k čomu bezpochyby patrili aj tie enormné nákupy. Jedno také útočisko sa nachádza aj v Českej republike a je to dokonca jedno z najdrahších bývaní v krajine. 

Luxusný bunker pripravený na vojnu či apokalypsu

Tento bunker začala ešte v roku 1984 stavať československá armáda a pôvodne mal bunker slúžiť na vojenské účely. Sídli neďaleko Českého Brodu a jeho hodnota sa pohybuje približne okolo 7 miliárd českých korún. Stavba bola pôvodne vojenským projektom, no postupom času stratil svoj význam. Teraz čaká na svojho budúceho bohatého majiteľa.

Za projektom stojí podnikateľ Jakub Zamrazil, ktorý ho pomenoval Oppidium. V tomto luxusnom bunkri prežije až 50 ľudí, pričom majú na rozlohe 323 000 metrov štvorcových k dispozícii bazén, záhradu s umelým osvetlením, vínnu pivnicu, knižnicu, konferenčnú miestnosť, lekárske a chirurgické zariadenia a stredisko na komunikáciu s vonkajším svetom.

Samozrejme, nechýbajú spálne, kúpeľne a bežné súčasti každého domova.

Profimedia.sk

Stavba, v ktorej prežijete všetko

Keďže bolo Oppidium pôvodne navrhnuté a postavené tak, aby mohlo čeliť jadrovým útokom, prežijete tu všetko, aj vojenskú či ekologickú katastrofu. Prežívať karanténu v tomto obydlí by bola už asi väčšia zábava. Jakub Zamrazil sa vyjadril, že cena nehnuteľnosti ani kupca nebude nikdy zverejnený. Rozhodne bude však čiastka, za ktorú sa bunker predá, poriadne vysoká.

Profimedia.sk

Oppidium je ideálny pre nejakého miliardára, ktorý sa obáva jadrového útoku alebo inej možnej katastrofy. Možno sa medzi ľuďmi s kladným postojom k hnutiu survivalizmus niekto taký nachádza.

Ide totiž o hnutie, ktorého princíp spočíva v tom, že sa jeho nadšenci neustále pripravujú na prežitie v prípade, že by nastala nejaká kríza. Učia sa dopestovať si vlastnú potravu, stavajú si príbytky, kde si zhromažďujú potrebné suroviny na prežitie a podobne. Jednoducho máš byť čo najmenej odkázaný na okolitý svet a byť pripravený prežiť.

Profimedia.sk
Profimedia.sk

Zdroj: profimedia.sk


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť