Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.12.2022
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

V Čiernej Hore sa konali majstrovstvá v ležaní. Víťaz napadol novinárov, lebo ho nazvali lenivcom

Uspel ten najlepší!


Zvykne sa hovoriť, že čím južnejšie v rámci Európy ideme, tým chladnejší je vzťah miestnych obyvateľov k práci. Možno je to len neprávom vytvorený predsudok a možno ide o niečo, čo sa naozaj zakladá na pravde.

K hodnovernosti tej druhej teórie prispieva existencia podujatia, ktoré sa pred niekoľkými dňami uskutočnilo v Čiernej Hore. Neďaleko mesta Nikšić sa konal už dvanásty ročník majstrovstiev v ležaní. Upozorňuje web Čiernohorského rozhlasu a televízie.

Unikátne podujatie

Víťazom prestížnej súťaže sa stal Zarko Pejanovič, ktorý dokázal udržať horizontálnu polohu po dobu neuveriteľných 60 hodín! Hovorí, že to pre neho vôbec nebolo náročné. Iný názor určite majú jeho konkurenti – z deviatich účastníkov to siedmi vzdali už hneď v prvý deň.

Napínavé finále sa teda nieslo v znamení duelu Zarko Pejanovič verzus Vuk Koljenšič – tento súboj sa niesol až do tretieho dňa súťaže. Víťazný Pejanovič si ako víťaz odniesol mnohé skvelé ceny – medzi nimi napríklad 350 €, obed pre dvoch v reštaurácii, lístok na rafting a víkendový pobyt.

Zarko sa vyjadril, že podpora rodiny je v tomto prípade kontraproduktívna. Keď totiž súťažiaceho počas zápolenia navštívia príbuzní, je len veľmi ťažké zostať naďalej ležať.

Divoká dohra

Nebol by to Balkán, ak by nejaké podujatie prebehlo bez čo i len malej potýčky! Výnimkou nie je ani súťaž v ležaní. Pejanoviča veľmi nahnevalo, že ho noviny označili titulom, ktorý by sa dal preložiť ako „najväčší lenivec“.

Pejanoviča to nahnevalo až tak veľmi, že vbehol do redakcie novín, kde poškodil jej vybavenie a poranil dvoch jej zamestnancov. Iróniou je, že „najväčší lenivec“ je zaužívané označenie víťaza súťaže v ležaní, ktoré sa používa už celé roky. Muža zadržala polícia a vo svojom veľkom oddychu môže pokračovať za mrežami.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť