Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

V Číne popravili bývalú učiteľku, ktorá otrávila škôlkarov

Jedno z detí zomrelo na zlyhanie viacerých orgánov v dôsledku otravy. Dve desiatky ďalších detí utrpeli ľahké zranenia.


V strednej Číne popravili bývalú učiteľku materskej školy, ktorá pred štyrmi rokmi zámerne primiešala do stravy dusitan sodný, pričom jedno dieťa na následky otravy zomrelo a ďalších 24 škôlkarov ochorelo. TASR správu prevzala v piatok z agentúry Reuters, ktorá sa odvolala na čínske štátne médiá.

Tridsaťdeväťročná Wang Jün sa proti rozsudku, ktorý pôvodne vyniesol v septembri 2020 súd v meste Ťiao-cuo v provincii Che-nan, odvolala, avšak neúspešne. Vo štvrtok ten istý súd overil Wangovej totožnosť a vyniesol nad bývalou učiteľkou rozsudok smrti, uvádza sa vo vyhlásení súdu.

Shutterstock

Wangová kúpila dusitan sodný v marci 2019 po tom, ako bola zapletená do sporu s kolegom. Na druhý deň ráno v škôlke primiešala otravu deťom do kaše, uviedol súd. V januári 2020 jedno z detí zomrelo na zlyhanie viacerých orgánov v dôsledku otravy. Dve desiatky ďalších detí utrpeli ľahké zranenia, informovali štátne médiá.

Podľa odhadov medzinárodnej ľudskoprávnej organizácie Amnesty International popravia v Čína každoročne tisíce ľudí, oveľa viac ako v ktorejkoľvek inej krajine. Čína údaje o popravách nezverejňuje.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.