Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.11.2023
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

V ČR vyčíňali silné búrky, desaťtisíce domácností zostali bez elektriny

V Juhočeskom kraji zranili popadané stromy a vetvy šesť ľudí.


Územím Českej republiky prechádzal v stredu popoludní rozsiahly búrkový systém. Pre búrky ostali bez prúdu desaťtisíce českých domácností, na niektorých miestach bola prerušená aj vlaková doprava. TASR o tom informuje podľa správy servera Novinky.cz.

Rozsiahly búrkový systém dorazil do ČR z Bavorska, prechádzal z juhu a západu krajiny ďalej na východ. Búrky sprevádzal v južných Čechách silný vietor s rýchlosťou približne 90 kilometrov za hodinu, ktorý vyvracal stromy.

Pre popadané stromy bola obmedzená vlaková doprava na trase z Českých Budějovic do Prahy a Plzne. Vlaky nejazdili ani medzi mestami Letovice a Svitava v Juhomoravskom kraji. Výpadky prúdu zaznamenali desaťtisíce domácností v stredných Čechách, v Plzenskom a Juhočeskom kraji a na Vysočine.

V Plzenskom kraji museli hasiči zasahovať pri popadaných stromoch, ale aj poškodených strechách či elektrickom vedení. V Juhočeskom kraji zranili popadané stromy a vetvy šesť ľudí, uviedla hovorkyňa miestnych záchranárov Zuzana Fajtlová.

Podľa odhadov meteorológov sa v južných Čechách v stredu popoludní vytvorila supercela, špecifický druh búrky. Silné búrky hrozia v ČR aj vo štvrtok a v piatok.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.