Utorok 18.1.2022
sk
Bohdana
cz
Vladislav, Vladislava

V dome dôchodcu vo Francúzsku našli stovku mŕtvych zvierat, najmä mačiek

Z "domu hrôzy", ako o ňom píšu francúzske médiá, sa podarilo zachrániť viac ako 20 živých, ale veľmi zoslabnutých mačiek, ktoré aktivisti zverili do starostlivosti veterinárnych lekárov alebo dobrovoľníkov.


Aktivisti zo združenia na ochranu zvierat objavili v dome dôchodcu v juhofrancúzskom meste Nice asi 100 mŕtvych mačiek a ďalších zvierat. Niektoré z mŕtvoliek boli zatvorené v drevených škatuliach alebo plastových vreciach. K objavu došlo po hospitalizácii 81-ročného dôchodcu, ktorý v dome býval. Aktivistov si na pomoc privolala seniorova neter. V dome a jeho okolí potom privolaní aktivisti okrem mŕtvych mačiek našli aj pozostatky veveričiek a potkanov a psiu čeľusť.

„Väčšina mačiek bola už mŕtva v čase, keď boli uložené do týchto boxov, o čom svedčí ich poloha, ale najmenej dve mohli byť zavreté zaživa,“ vysvetlil pre agentúru AFP Philippe Desjacques, prezident organizácie La Tribu du Fourmilier. Medzi mačkami zrejme došlo aj ku kanibalizmu. Z „domu hrôzy“, ako o ňom píše francúzske médiá, sa podarilo zachrániť viac ako 20 živých, ale veľmi zoslabnutých mačiek, ktoré aktivisti zverili do starostlivosti veterinárnych lekárov alebo dobrovoľníkov.

Dôvod hromadenia zvierat je podľa Desjacqua patologický: dôchodca pravdepodobne trpel Noemovým syndrómom: ide o hromadenie veľkého počtu zvierat, často z pocitu osamelosti, ale bez toho, aby sa človek dokázal postarať o ich potreby. Noemov syndróm je subkategóriou Diogenovho syndrómu, ktorý sa prejavuje nutkavým chorobným hromadením predmetov. Desjacques informoval, že združenia na ochranu zvierat podajú na muža trestné oznámenie za týranie zvierat a nedbanlivosť.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť