Utorok 9.8.2022
sk
Ľubomíra
cz
Roman

Po viac ako tridsiatich rokoch na scéne by pre tvorcov Simpsonovcov bolo veľmi ťažké udržať konzistentný svet, v ktorom by sa nenašli žiadne časové, logické či priestorové rozpory. Mnoho reálií zostalo nemenných od premiéry na konci 80. rokov, iné sa zasa hocikedy menia a neskôr možno opäť vracajú do pôvodného stavu.

Keďže sa animovaný seriál nemusí prísne pridŕžať logiky, pravidelne dochádza k výrazným zmenám v geografii mesta či v histórii jednotlivých postáv. Objaví sa na prvý pohľad podstatná vec, no v ďalších epizódach akoby sa vyparila a už sa nikdy nevráti. Prečo nie? Hlavný cieľ je ten, aby bol seriál zaujímavý a tvorcovia preto majú úplnú voľnosť pri manipulácii so známymi reáliami sveta.

Tajomná miestnosť

Väčšina fanúšikov Simpsonovcov si zrejme povie, že domov žltej rodinky poznajú dobre ako vlastnú dlaň a nemôže ich ničím prekvapiť. Za vyše tridsať rokov existencie seriálu sme mali možnosť stráviť hodiny vo všetkých kútoch domu a svojím spôsobom sa tam sami cítime ako doma. Teraz prichádza zákerná otázka: Vieš, aká miestnosť sa nachádza v červenom rámčeku na obrázku?

View post on imgur.com

Komu patrí táto izba?

Nie, nejde o izbu Maggie. Tá je na poschodí. Rovnako ako izba Barta a Lisy. Vyznačená miestnosť, do ktorej sa vstupuje dverami oproti garáže, sa v dome naozaj nachádza a nejde o výmysel žiadneho fanúšika, ktorý by sa pokúšal klamať ostatných. Túto záhadnú izbu môžeme vidieť aj v jednoduchom nákrese domu, ktorý zverejnil Josh Weinstein, jeden z tvorcov seriálu.

Využitie tajomnej miestnosti

Na plániku je miestnosť označená ako „rumpus room“. V angličtine sa tak zvykne označovať izba, ktorá je vyhradená na hranie, žúrovanie a zábavu celkovo. Mohli by sme povedať, že ide o hraciu miestnosť. Tá v dome Simpsonovcov obsahuje televízor, niekoľko hračiek, knižky, kreslo, sedací vak a zopár skríň, ktoré určite ukrývajú kopec ďalších rároh určených na hranie a zábavu.

View post on imgur.com

Objavila sa len v piatich epizódach

To, čo robí „rumpus room“ skutočne zaujímavou, je, že za celú dobu existencie seriálu sa objavila len v piatich epizódach. Konkrétne sú to tieto: „Three Men and a Comic Book” (s2), „Radio Bart” (s3), Brother from the Same Planet” (s4), Lady Bouvier’s Lover” (s5),  A Father’s Watch” (s28).

Prečo túto miestnosť nevidíme častejšie?

To nikto nevie s istotou povedať a môžeme len špekulovať. Na jednej strane by takáto zašiváreň mohla slúžiť ako skvelé miesto, kde by členovia rodinky mohli potajme riešiť svoje radosti a starosti. Na strane druhej, stiesnený priestor hracej miestnosti by po zaplnení postavami a predmetmi nemusel na obrazovke vyzerať dobre. Zrejme nejde o atraktívne miesto a jeho funkcie v scenári dokážu nahradiť iné miestnosti.

View post on imgur.com

Ako tvorcovia seriálu ukázali mnohokrát predtým, aj v tomto prípade sú si plne vedomí absurdnosti simpsonovského sveta. V epizóde „White Christmas Blues“ (s25) Marge spomenie „rekreačnú miestnosť vedľa kuchyne“, ktorá „Tam niekedy je a inokedy zasa nie. Náš dom je v tomto ohľade veľmi čudný.“

Zdroj: screenrant.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť