Utorok 18.1.2022
sk
Bohdana
cz
Vladislav, Vladislava

V Európe prvýkrát od októbra klesol počet nových prípadov i úmrtí na koronavírus

Ako v pravidelnej týždennej správe o pandémii uviedla WHO, zlepšenie nastalo po tom, ako niekoľko týždňov po sebe Európa zaznamenávala nárast infekcií.


V európskom regióne nastal minulý týždeň mierny pokles počtu prípadov ochorenia COVID-19 i súvisiacich úmrtí. Ako v pravidelnej týždennej správe o pandémii uviedla Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), zlepšenie v tomto regióne nastalo po tom, ako niekoľko týždňov po sebe Európa zaznamenávala nárast infekcií i úmrtí.

WHO taktiež uviedla, že podľa Európskeho centra pre prevenciu a kontrolu chorôb (ECDC) k pondelku identifikovali v 18 krajinách Európskej únie dovedna 212 prípadov omikron variantu koronavírusu, pričom všetci nakazení boli bez príznakov alebo s miernym priebehom ochorenia COVID-19.

V európskom regióne, ktorý v rámci rozdelenia WHO zahŕňa i krajiny Strednej Ázie, minulý týždeň klesol počet nových prípadov o 2 % na viac ako 2,6 milióna potvrdených infekcií. Najviac nových prípadov bolo v Nemecku a Veľkej Británii. Úmrtia počas ostatného týždňa v Európe klesli o 3 % v porovnaní s týždňom predtým. Ako uviedla WHO, nárast počtu prípadov koronavírusu v Európe stúpal nepretržite od polovice októbra.

Celosvetovo sa počet nových infikovaných „ustálil“ na úrovni viac ako 4 milióny potvrdených prípadov, i keď v porovnaní s predchádzajúcim týždňom stúpol počet obetí koronavírusu o 10 %.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť