Pondelok 23.5.2022
sk
Želmíra
cz
Vladimír, Vladimíra

Niektorí ľudia nechodia do supermarketov len preto, aby si nakúpili potrebné veci, ale aj aby sa socializovali. Mnohí z nich sa radi porozprávajú s inými zákazníkmi či s personálom za pokladňami. To ale, pravdaže, neradi vidia ľudia, ktorí čakajú vo fronte za nimi. Ako píše portál Vice, v Holandsku sa to rozhodli vyriešiť naozaj netradične a pritom elegantne.

Supermarket Jumbo už v roku 2019 na skúšku zaviedol špeciálne pokladne (nazvané kletskassas), ktoré sú určené výhradne zákazníkom, ktorí si chcú trochu pokecať. Hovorkyňa obchodu Colette Cloosterman-van Eerd podotkla, že týmto spôsobom chcú bojovať proti pocitom osamelosti, ktoré zažívajú prevažne starší ľudia.

Shutterstock

„Je to síce malé gesto, ale veľmi významné. Najmä vo svete, ktorý sa digitalizuje a neustále zrýchľuje,“ uviedla. Kletskassas sa navyše stretli s veľkým úspechom a mnoho ľudí si ich zavedenie pochvaľovalo. To je pre majiteľov reťazca signálom, aby v tejto praktike pokračovali a zároveň ju rozšírili. Momentálne plánujú otvoriť ďalších 200 podobných pokladní na území Holandska, ale aj Belgicka. Okrem toho je ale ich zámerom vytvoriť pohodlné kútiky, kde by si zákazníci mohli sadnúť, vypiť kávu a nezáväzne poklábosiť.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť