Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 23.9.2023
sk
Zdenka
cz
Berta
, Bertina

V Inchebe boli otvorené Bratislavské zberateľské dni

Bratislavské zberateľské dni trvajú v piatok do 18.00 h, v sobotu od 10.00 do 16.00 h.


Poštové známky, staré listy či pohľadnice, ale aj mince, medaily, platne, knihy, minerály či starožitnosti. Aj to ponúkajú Bratislavské zberateľské dni (2. – 3. 6.), ktoré sa konajú v Inchebe. Medzi unikátmi nechýba napríklad slovenská 50-korunová bankovka z roku 1940, ktorej hodnota aktuálne presahuje 40.000 eur. TASR o tom informovala hovorkyňa výstaviska Martina Macková.

„Návštevníci si budú môcť vyberať z ponuky zberateľov zo Slovenska, Česka, Belgicka, Fínska, Francúzska, Grécka, Chorvátska, Maďarska, Nemecka, Poľska, Rakúska, Slovinska, Srbska a Talianska,“ priblížila Macková.

Pripravený je napríklad prierez mincí a medailí od antiky cez stredovek, obdobie vlády Habsburgovcov až po súčasnosť. K dispozícii je tiež množstvo slovenských a československých euromincí a korún. V ponuke poštových známok nájdu záujemcovia okrem iného napríklad aj známky z obdobia kráľovnej Viktórie či kompletné série známok rôznych kolónií.

TASR

Nechýba ani ponuka nových motívov tzv. nulaeurovej suvenírovej bankovky. Jeden z motívov je vydaný pri príležitosti piateho výročia konceptu Euro Souvenir na Slovensku. Ďalším motívom bankovky je vydanie s Marekom Hamšíkom. Pripravená je tiež špeciálna pečiatka vydaná pri príležitosti 19. ročníka Bratislavských zberateľských dní.

„Zberateľský veľtrh poteší aj návštevníkov, ktorí majú radi umenie alebo ich zaujíma krása minerálov a šperkov,“ podotkla Macková. Na najväčšom slovenskom zberateľskom veľtrhu preto nechýbajú ani rôzne grafiky a obrazy, rovnako tak minerály či polodrahokamy, či už neopracované, alebo v podobe komponentov na výrobu bižutérie a šperkov.

Súčasťou veľtrhu je aj poradenstvo v oblasti numizmatiky, notafílie a skripofílie i nedeštruktívne skúšanie drahých kovov. Bratislavské zberateľské dni trvajú v piatok do 18.00 h, v sobotu od 10.00 do 16.00 h.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.