Fotografie so študentmi, ktorí majú na hlavách krabice, pobúrili celý internet

Inšpirujú sa aj naši učitelia?

Zdroj: Nikhita S, Unsplash

Na internete začali nedávno kolovať fotografie študentov v Indii, ktorí majú na hlavách, sediac v učebni, kartónové škatule. Na prvý pohľad človeku napadne, že čo to tam v tej Indii vymýšľajú. Je to však inovatívny a dosť jednoduchý spôsob, ktorým chcú v škole predísť tomu, aby od seba študenti odpisovali. O tejto nevšednej metóde informoval web CNN.

Fotografie pochádzajú z jednej z indických škôl, ktorá sa nachádza v meste Haveri. Vidíme na nich študentov, ktorí sedia v laviciach, podobne ako deti v našich školách. Jeden závažný rozdiel je ten, že študenti majú na hlavách kartónové krabice. Keď sa pozrieme bližšie, vidíme, že majú vpredu na škatuliach vyrezaný otvor, cez ktorý im vidieť tváre.

Akonáhle sa fotografie objavili na internete, tak sa ľudia začali búriť. Mnohí sa vyjadrovali, že je to neľudské a nemalo by sa so študentami zaobchádzať ako so zvieratami. Na Twitteri sa dokonca vyjadril aj minister školstva, že je niečo podobné neprijateľné.

Krátko nato však škola všetko uviedla na pravú mieru. Uviedli, že ide o experiment, na ktorý im dali súhlas samotní rodičia študentov. Zo 76 študentov, ktorí robili test, sa experimentu s krabicami zúčastnilo 56. Cieľ experimentu bol jasne daný: vyhnúť sa tomu, aby študenti od seba odpisovali.

Študenti si krabice priniesli sami a boli požiadaní, aby si ich na hlavách nechali hodinu počas trvania testu. Zástupcovia školy sa vyjadrili, že samotní študenti spomenuli, že im to nie je nijak nekomfortné a sami sa rozhodli podstúpiť experiment.

Indické školy čelia ťažkostiam s podvádzaním na skúškach

India je, žiaľ, preslávená niekoľkými škandálmi spojenými s podvádzaním študentov počas skúšok. Jedna rodina bola dokonca pristihnutá pri tom, ako upravovala steny školy, aby cez ne mohla podsúvať deťom ťaháky.

India sa začína ekonomicky rozvíjať a vzdelanie je tu pre ľudí veľmi dôležité. Na študentov je preto vyvíjaný veľký nátlak, aby boli úspešní v skúškach, dokonca predčili očakávania. Za posledný rok si v dôsledku tohto napätia zobralo 19 študentov život po tom, čo boli zverejnené výsledky ich skúšok.

Zdroj: cnn

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Vtipné mená ľudí z celého sveta, na ktorých sa ich rodičia poriadne vybúrili

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME