V Japonsku existuje reštaurácia, v ktorej ťa obslúžia opičí čašníci

Usadia ťa pri stole, vezmú objednávku a na záver sa s tebou odfotia.

Zdroj: Profimedia

V japonskom polmiliónovom meste Ucunomija, pár kilometrov severne od Tokia, sa nachádza jedna reštaurácia a saké bar s názvom Kayabukiya. Je to tradičná japonská reštaurácia, teda až na jeden malý detail. Okrem ľudských čašníkov v nej pracujú aj opice druhu makak.      

Tieto roztomilé opičky majú na sebe jednotné japonské kimoná, v ktorých obsluhujú zákazníkov. Hosťom nosia a podávajú papierové obrúsky, príbor a niektoré ľahšie misky s jedlom. Občas však chlpatí zamestnanci nemajú svoj deň. Stane sa, že sa niekedy pomýlia alebo im niečo padne na zem. Zákazníkom to ale poväčšine nevadí, rátajú s tým, že „aj opice sú len ľudia“ a malé nehody im vedia vyčariť úsmev na tvári.   

Profimedia

Majiteľ reštaurácie Kaoru Otsuka svojim opičím zamestnancom aj platí. Nie však peniazmi, samozrejme. Makaky sú platené za svoju prácu, ako inak, banánmi. Navyše, ak sú zákazníci so službou chlpatých čašníkov spokojní, môžu im poďakovať a dať zopár varených sójových bôbov ako sprepitné.   

Prvým zamestnancom v tejto nie tak celkom klasickej reštaurácii bol makak menom Jat-čan, ktorý zákazníkov usádzal k stolu a bral od nich objednávky. Druhý makak, ktorý začal pracovať v reštaurácii o pár mesiacov neskôr, sa volá Fuku-čan. Postupne sa k tejto dvojici pridali ďalší traja opičí kolegovia, ktorí, podľa názorov pravidelných zákazníkov, tvoria skutočne skvelú partiu.  

Profimedia

Nemálo ľudí má však voči opičím zamestnancom výhrady. Boja sa, že by im mohlo byť ublížené alebo by mohli byť pod priveľkým stresom. Iní namietajú, že reštaurácia dostatočne nedodržiava hygienické predpisy. Makaky sú ale pod neustálym veterinárnym dohľadom a kontrolou miestnych ochranárov zvierat. Navyše, pracujú len dve hodiny denne. Nikto predsa nechce, obzvlášť nie majiteľ pán Otsuka, aby sa príliš vystresovali a zbytočne trpeli.   

Profimedia

Zdroj: Profimedia

Reagujte!
Grr Grr
4
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
11
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia sa podelili o divné veci, ktoré ich vzrušili, hoci sami nevedeli prečo

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME