V Jeruzaleme zneli sirény. V Gaze prišlo o život už 32 ľudí vrátane detí

Krátko po spustení sirén bolo v Jeruzaleme počuť dve explózie.


Sirény oznamujúce letecký poplach sa ozývali v nedeľu ráno v oblasti Jeruzalema, uviedla izraelská armáda. Militanti z palestínskeho pásma Gazy a izraelská armáda medzitým pokračovali vo vzájomnom ostreľovaní už v poradí tretí deň, informovala agentúra AFP.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Krátko po spustení sirén bolo v Jeruzaleme počuť dve explózie, uviedli reportéri AFP. Podľa prvých informácií boli vo vzduchu zničené dve rakety vypálené na mesto z Gazy.

V Jeruzaleme zneli sirény. V Gaze prišlo o život už 32 ľudí vrátane detí
TASR

Počet obetí najnovšej vlny násilia v Gaze medzitým stúpol na najmenej 32, pričom o život prišlo aj šesť detí, oznámilo v nedeľu palestínske ministerstvo zdravotníctva. Obete podľa neho zahynuli v Gaze od piatku počas izraelských náletov, pri ktorých utrpelo zranenia aj 125 ďalších osôb.

Izraelskí predstavitelia zodpovednosť prevziať odmietli a uviedli, že deti prišli o život pri nevydarenom vystrelení rakety militantmi z pásma Gazy. Izraelské bezpečnostné jednotky medzitým v noci na nedeľu na západnom brehu Jordánu zadržali 20 členov palestínskeho militantného hnutia Palestínsky islamský džihád (PIJ), oznámila podľa AFP v nedeľu vo vyhlásení izraelská armáda.

Ozbrojené sily Izraela tiež uviedli, že v pásme Gazy cielene zabili ďalšieho vojenského veliteľa tejto palestínskej militantnej skupiny Chálida Mansúra, píše agentúra DPA. Mansúr prišiel podľa armády o život pri nálete v meste Rafah. Spolu s ním zahynuli ďalší dvaja vysokopostavení predstavitelia skupiny vrátane Mansúrovno námestníka.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Organizácia Palestínsky islamský džihád medzitým v nedeľu uviedla, že vystrelila na Izrael rakety z pásma Gazy. Brigády al-Kuds, ozbrojené krídlo tejto organizácie, vo vyhlásení uviedli, že „vystrelili rakety“ na mesto krátko po tom, čo sa tam ozvali sirény oznamujúce letecký poplach. Podľa agentúry AFP sa tak Jeruzalem prvýkrát stal terčom útoku v najnovšej eskalácii násilia.


Tagy:
Sledujte nás na Google Správy
Nenechajte si ujsť žiadne dôležité novinky.
Sledovať
Po otvorení kliknite na hviezdičku Sledovať
REKLAMA
Mário Budinský
Absolvent grafického dizajnu na UAT v Bratislave a marketingovej komunikácie na UCM v Trnave, ktorý sa už viac ako 10 rokov profesionálne venuje analýze internetových trendov, digitálnemu storytellingu a monitoringu popkultúry. Patrí k priekopníkom domácej internetovej scény, pričom meme tvorbe sa denne venuje už vyše 20 rokov. Ako autor desiatok tisícov satirických príspevkov aktívne formuje slovenský digitálny folklór, pričom jeho vizuálny obsah opakovane vyvolal celonárodné spoločenské debaty. V redakcii EMEFKA sa špecializuje na včasné zachytenie online bizáru, bulvárnych fenoménov a transformáciu komplexných trendov do virálneho obsahu.
Najčítanejšie
Podobné
REKLAMA