Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.12.2022
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

V Južnom Sudáne odsúdili za zabitie ženy barana. Dostal tri roky väzenia

To musel byť naozaj nezvyčajný súdny proces...


V Južnom Sudáne sa riešil naozaj bizarný prípad. Na začiatku všetkého bol baran, ktorý zaútočil na ženu menom Adhieu Chaping. Podľa portálu Unilad jej spôsobil mnohé ťažké zranenia, medzi iným jej aj polámal rebrá. Chaping sa lekári snažili zachrániť, ale nepodarilo sa im to a ona napokon zraneniam podľahla. Čo ale urobiť s páchateľom, teda baranom?

Človeku napadne hneď niekoľko možností (napríklad utratenie či pokuta pre majiteľa), ale asi málokto by tipoval, že si poň príde polícia. A ešte menej, že by ho postavila pred súd. Ale presne to sa stalo.

Shutterstock

Baran pred súdom

„Našou úlohou ako polície je zaručiť bezpečnosť,“ vyjadril sa na margo prípadu Mabor Makuac, hovorca miestnej polície. Baran bol zadržaný a momentálne je vo väzbe na policajnej stanici v Maleng Agok Payam. Majiteľ je v tom nevinne. Trestný čin spáchal baran, takže si zaslúži byť zatknutý. Prípad bude postúpený súdu, kde je možné ukončiť ho zmierom.“

Barana napokon súd uznal vinným zo zabitia a odsúdil ho na tri roky väzenia. Jeho majiteľ Duony Manyang Dhal podľa zákona zaplatil odškodné (v Sudáne nazývané „krvavú kompenzáciu“) vo forme piatich kráv, ktoré musel dať rodine obete. Baran sa však po uplynutí trojročného trestu do Dhalovho vlastníctva zrejme nevráti.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť