V Kanade padajú z neba záhadné exkrementy, ktoré okrem áut schytali aj ľudia

Doslova tu pršali ho*ná a nikto nechápal, odkiaľ pochádzajú

Len si predstav, že ideš počas všedného dňa niekam autom, je teplo a máš otvorené strešné okienko. V momente je zrazu celé tvoje auto pokryté výkalmi, ale čo je horšie, schytáš ich aj ty – na hlavu, do tváre, do očí. Tak presne toto sa stalo v Kanade, v Britskej Kolumbii.

giphy (https://giphy.com/gifs/magic-mike-rOJvPDsG3StAk)

Tento podivný jav sa mal začať zhruba vo chvíli, keď jeho nie veľmi nadšená svedkyňa zastavila autom, v ktorom bola spolu so synom, na červenej na semaforoch. Na vozidlo Kanaďanky Susan Allan začala v tej chvíli padať hnedá a šedá hmota, ktorá vraj nevoňala ani trochu vábne. Ako povedala pre lokálne spravodajstvo Castanet:

„Smrdelo to, bolo to maximálne nechutné, mohli ste cítiť, že je to hovno. Jednoducho padali z neba a človek cítil ako mu tie kvapky dopadajú na telo.“

V prvom momente Susan a jej synovi nebolo jasné, ako je možné, že na nich z neba dopadá tento toxický odpad, nakoľko sa nad nimi momentálne nenachádzal žiadny kŕdeľ vtáctva a ani nič podobné, čo by zo seba mohlo vypustiť takú nálož. Po chvíli si však všimli objekt, ktorý im všetko objasnil. Lietadlo. Tie hovná sú ľudské. 

Túto domnienku im potvrdila aj chemikália štípajúca v ich očiach, ktorú letecké spoločnosti používajú do tých zamrznutých kociek ľadu s výkalmi v lietadlách. Najhoršie na tom však je, že podobné „spŕšky“ sa začínajú diať v Kanade už takmer na dennom poriadku. Konkrétne tento prípad bol už v poradí sedemnásty – dážď ľudských výkalov z lietadla už pristál napríklad aj na rodinku, ktorá sedela na palube lode až ďaleko v Yellowknife, či v prípade tých šťastnejších účastníkov incidentov, to popadalo len na autá.

youtube (https://www.youtube.com/watch?v=cs7BMeTvsfM)

Komunikačný poradca spoločnosti Transport Canada sa pre verejnosť vyjadril len, že „vzniknuté situácie berú veľmi vážne“. Bližšie oficiálne vysvetlenia toho, prečo sa tento jav deje, zatiaľ poskytnuté neboli, no najpravdepodobnejšia teória sa týka tzv. „modrého ľadu“, čo je vlastne chemikália a spôsob, vďaka ktorému sa v lietadlách z ľudského odpadu stáva ľad. Hovorca leteckej spoločnosti Pierre Manoni  sa k tejto teórii vyjadril nasledovne: 

„Občas sa môže stať, že kvapalina vytečie z ventilov, priľne k vonkajšej časti lietadla a vďaka vysokej nadmorskej výške, kde sú mínusové teploty, hneď aj zamrzne. No keď lietadlo začne klesať do teplejších vrstiev atmosféry, tieto kúsky ľadu sa začnú roztápať a môžu sa oddeliť od lietadla.“

No napriek všetkému, spoločnosť Transport Canada odmieta skutočnosť, že tieto dažde exkrementov pochádzajú z ich lietadiel. Po preskúmaní vzoriek sa malo vraj preukázať, že nezodpovedajú „modrému ľadu“ a pre to nie sú v súvislosti s leteckou dopravou.

K prípadu sa už vyjadril aj kapitán United Airlines a generálny riaditeľ Aero Consulting Experts, podľa ktorého by mohli tieto exkrementy pochádzať od Kanadských husí, ktoré zvyknú migrovať aj 10 týždňov v obrovských kŕdľoch.

giphy (https://giphy.com/gifs/editingandlayout-jA4T01RxBv77W)

Avšak poškodená Susan, ktorej vraj ešte doteraz smrdí auto, sa domnieva, že toto všetko je len zahmlievanie skutočností leteckou spoločnosťou, k čomu jej dopomáha aj vláda. Rozhodla sa preto hľadať pomoc u súkromného vyšetrovateľa, ktorý situáciu preveruje aj u ostatných ľudí, ktorí mali tiež to šťastie byť opršaní hovnami.

Shit happens. 

Zdroj: indy100
Titulný obrázok: youtube 

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
7
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
5 znakov, že sa tvoj vzťah stal až príliš pohodlným

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME