Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.12.2022
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Len si predstav, že ideš počas všedného dňa niekam autom, je teplo a máš otvorené strešné okienko. V momente je zrazu celé tvoje auto pokryté výkalmi, ale čo je horšie, schytáš ich aj ty – na hlavu, do tváre, do očí. Tak presne toto sa stalo v Kanade, v Britskej Kolumbii.

giphy (https://giphy.com/gifs/magic-mike-rOJvPDsG3StAk)

Tento podivný jav sa mal začať zhruba vo chvíli, keď jeho nie veľmi nadšená svedkyňa zastavila autom, v ktorom bola spolu so synom, na červenej na semaforoch. Na vozidlo Kanaďanky Susan Allan začala v tej chvíli padať hnedá a šedá hmota, ktorá vraj nevoňala ani trochu vábne. Ako povedala pre lokálne spravodajstvo Castanet:

„Smrdelo to, bolo to maximálne nechutné, mohli ste cítiť, že je to hovno. Jednoducho padali z neba a človek cítil ako mu tie kvapky dopadajú na telo.“

V prvom momente Susan a jej synovi nebolo jasné, ako je možné, že na nich z neba dopadá tento toxický odpad, nakoľko sa nad nimi momentálne nenachádzal žiadny kŕdeľ vtáctva a ani nič podobné, čo by zo seba mohlo vypustiť takú nálož. Po chvíli si však všimli objekt, ktorý im všetko objasnil. Lietadlo. Tie hovná sú ľudské. 

Túto domnienku im potvrdila aj chemikália štípajúca v ich očiach, ktorú letecké spoločnosti používajú do tých zamrznutých kociek ľadu s výkalmi v lietadlách. Najhoršie na tom však je, že podobné „spŕšky“ sa začínajú diať v Kanade už takmer na dennom poriadku. Konkrétne tento prípad bol už v poradí sedemnásty – dážď ľudských výkalov z lietadla už pristál napríklad aj na rodinku, ktorá sedela na palube lode až ďaleko v Yellowknife, či v prípade tých šťastnejších účastníkov incidentov, to popadalo len na autá.

youtube (https://www.youtube.com/watch?v=cs7BMeTvsfM)

Komunikačný poradca spoločnosti Transport Canada sa pre verejnosť vyjadril len, že „vzniknuté situácie berú veľmi vážne“. Bližšie oficiálne vysvetlenia toho, prečo sa tento jav deje, zatiaľ poskytnuté neboli, no najpravdepodobnejšia teória sa týka tzv. „modrého ľadu“, čo je vlastne chemikália a spôsob, vďaka ktorému sa v lietadlách z ľudského odpadu stáva ľad. Hovorca leteckej spoločnosti Pierre Manoni  sa k tejto teórii vyjadril nasledovne: 

„Občas sa môže stať, že kvapalina vytečie z ventilov, priľne k vonkajšej časti lietadla a vďaka vysokej nadmorskej výške, kde sú mínusové teploty, hneď aj zamrzne. No keď lietadlo začne klesať do teplejších vrstiev atmosféry, tieto kúsky ľadu sa začnú roztápať a môžu sa oddeliť od lietadla.“

No napriek všetkému, spoločnosť Transport Canada odmieta skutočnosť, že tieto dažde exkrementov pochádzajú z ich lietadiel. Po preskúmaní vzoriek sa malo vraj preukázať, že nezodpovedajú „modrému ľadu“ a pre to nie sú v súvislosti s leteckou dopravou.

K prípadu sa už vyjadril aj kapitán United Airlines a generálny riaditeľ Aero Consulting Experts, podľa ktorého by mohli tieto exkrementy pochádzať od Kanadských husí, ktoré zvyknú migrovať aj 10 týždňov v obrovských kŕdľoch.

giphy (https://giphy.com/gifs/editingandlayout-jA4T01RxBv77W)

Avšak poškodená Susan, ktorej vraj ešte doteraz smrdí auto, sa domnieva, že toto všetko je len zahmlievanie skutočností leteckou spoločnosťou, k čomu jej dopomáha aj vláda. Rozhodla sa preto hľadať pomoc u súkromného vyšetrovateľa, ktorý situáciu preveruje aj u ostatných ľudí, ktorí mali tiež to šťastie byť opršaní hovnami.

Shit happens. 

Zdroj: indy100
Titulný obrázok: youtube 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť