V kartovej hre proti sebe súťažia najhorší sérioví vrahovia sveta. Nie každému je to po chuti

Hru Notorious Serial Killers považujú mnohí za zvrátenosť a neúctu voči obetiam vrahov.

Zdroj: Amazon

Sérioví vrahovia sú zaujímavá téma, pretože len málo iných vecí je pre ľudí takých odpudivých a zároveň takých príťažlivých. Občas sa z beštiálnych vrahov stávajú celebrity alebo priam hrdinovia, čo je najhoršia urážka pre všetky ich obete.

Diskusiu o vzťahu spoločnosti k sériovým vrahom rozvírila kartová hra Notorious Serial Killers – A Killer Trumps Card Game, ktorú môžeme nájsť na Amazone. Kontroverzná zábavka pobúrila mnohých ľudí, ďalší tento rozruch vnímajú ako zbytočnú morálnu paniku.

amazon

Obľúbený typ kartových hier

Trump game je anglický názov pre štýl kartových hier, ktoré sú populárne predovšetkým v Nemecku, v Spojenom kráľovstve a v USA. Vďaka svojim jednoduchým pravidlám sa dajú adaptovať takmer na akékoľvek témy – od motoriek, cez popkultúrne postavičky až po masových vrahov.

amazon.com

Princíp hry

Zjednodušene povedané, cieľom je zvoliť jeden z parametrov karty a dúfať, že súper nemá silnejšiu. Následne víťaz súboju zbiera porazené karty, ktoré slúžia ako skóre. Každá z kariet Notorious Serial Killers štyri parametre rozhodujúce o jej úspechu alebo neúspechu. V prípade vrahov je to vek, v ktorom zabil prvýkrát, počet rokov, počas ktorých nebol odhalený, počet obetí a dátum narodenia.

Zlaté hviezdičky na karte vyjadrujú „maniac factor“ jednotlivých vrahov. „Najsilnejším“ zo všetkých je Kolumbijčan Pedro Alonso López, ktorý znásilnil a zabil tri stovky dievčat naprieč Kolumbiou, Ekvádorom a Peru. Po mnohých rokoch vo väzení a psychiatrickej liečebni je Lopéz momentálne na slobode. Nevie sa, kde sa v pohybuje a čo robí.

Ako vidíme, Notorious Serial Killers sa dotýka aj veľmi aktuálnych prípadov. Je preto pochopiteľné, že nie každý považuje týchto krvilačných vrahov za skvelý zdroj zábavy. Nielen bežní ľudia, ale hlavne pozostalí po obetiach a osoby, ktorým sa vrahom tesne podarilo uniknúť.

amazon

Názory na hru sa rôznia

Pre Dailystar sa vyjadrila Kathy Kleiner, ktorá mala dočinenia s Tedom Bundym: „Myslím si, že je to úplne nevkusné. Dávajú priestor najhroznejším, najopovrhnutiahodnejším a najzvrátenejším indivíduám, ktoré kedy žili.“ Kritikou nešetria ani náhodní komentátori na internete.

Výrobca Kulturmeister a ani predajca Amazon si z toho zrejme ťažkú hlavu nerobia. Balíček kariet je v predaji už dva roky. Od rovnakého výrobcu si zároveň môžeme kúpiť pexeso s portrétmi sériových vrahov. V ňom je predstavených 24 z najodpornejších zabijakov sveta.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Muž vyriešil problém s pomalým kamiónom na ceste. Zavolal vodičovi pred sebou, aby ho predbehol


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME