Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.12.2022
sk
Marína
cz
Květoslava

V kauze „nahrávok Gorila“ sa naďalej vedie trestné stíhanie

V predmetnej veci bol obvinený medzi inými aj podnikateľ Jaroslav Haščák, jeho obvinenie však bolo zrušené generálnym prokurátorom.


V kauze týkajúcej sa údajného obchodovania s nahrávkami vytvorenými v rámci akcie Gorila sa naďalej vedie trestné stíhanie. V stanovisku to uvádza Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). V predmetnej veci bol obvinený medzi inými aj podnikateľ Jaroslav Haščák, jeho obvinenie však bolo zrušené generálnym prokurátorom. Ministerstvo spravodlivosti sa mu neskôr ospravedlnilo za obvinenie a väzobné stíhanie.

„Prokurátor ÚŠP Ondrej Repa pri výkone prokurátorského dozoru nijako nepochybil, a to ani pri podaní návrhu na vzatie do väzby J. H., ani pri zamietnutí sťažnosti obvineného proti uzneseniu o vznesení obvinenia,“ uvádza prokuratúra. Skutočnosť, že dôkaznú situáciu vyhodnotil odlišne Najvyšší súd SR pri rozhodovaní o väzbe a generálny prokurátor v konaní podľa paragrafu 363 Trestného poriadku, je podľa ÚŠP prejavom iného právneho názoru, ktorý je v inštančnom postupe pomerne bežnou vecou.

Podnikateľa Jaroslava Haščáka polícia zadržala v decembri 2020. Obvinili ho za to, že podľa polície pred 15 rokmi kúpil nahrávku Gorily od niekdajšieho príslušníka SIS Ľubomíra Arpáša. V januári 2021 Najvyšší súd SR prepustil Haščáka z väzby. Generálna prokuratúra SR 31. augusta minulého roka zrušila obvinenia voči Haščákovi, Arpášovi i jeho manželke Dane Arpášovej.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť