Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 7.12.2022
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Milovníci športu (špeciálne zmiešaných bojových umení) a dokumentárnych filmov sa majú na čo tešiť, keďže do našich kín prichádza pozoruhodne vyzerajúca snímka Attila. Tá nám rozpovie životný príbeh zápasníckej hviezdy Attilu Végha. V dokumentárnom celovečeráku režiséra Petra Větrovského bude centrom takzvaný zápas storočia Végha proti Karlosovi „Terminátorovi“ Vémolovi.

Végh v ňom vôbec ako prvý na svete knokautoval doteraz neporaziteľného Vémolu.

Budeme môcť nahliadnuť do zákulisia zápasu a uvidíme, ako sa naň Végh pripravoval. Okrem toho sa, pravdaže, dozvieme aj to, akú životnú cestu musel prejsť, kým sa postavil proti Vémolovi do ringu. Jeho životná púť rozhodne nebola jednoduchá a Végh sa na nej musel vysporiadať s nejednou prekážkou či prehrou. Vždy však dokázal kráčať ďalej.

Zároveň nám tvorcovia čo-to prezradia aj o samotnom športe MMA (mixed martial arts, teda zmiešané bojové umenia), ktoré sa dnes teší veľkej popularite a v súčasnosti patrí k najdynamickejšie sa rozvíjajúcim športom na svete.

Už z traileru je jasné, že snímka rozhodne osloví a poteší všetkých Véghových fanúšikov, ale zrejme si ju budú môcť užiť aj tí, ktorí o zmiešaných bojových umeniach príliš veľa nevedia, ale majú slabosť pre silné ľudské príbehy. Očividne nebudú chýbať silné emócie a okamihy priamo z ringu či zo života samotného Attilu. Na film sa teda rozhodne tešíme.

Okrem Attilu Végha v dokumente uvidíme aj jeho manželku Natáliu Végh, ale aj Pavla Nerudu, Ondřeja Novotného, Patrika „Rytmusa“ Vrbovského, Michala Dušičku či Matúša Mečára. 

Dokument Attila dorazí do našich kín už 30. januára 2020.

Continental Film

Zdroj: Continental Film

Tento obsah vznikol v spolupráci s Continental Film


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť