Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 31.1.2023
sk
Emil
cz
Marika

Keď nám zomrie niekto blízky, je samozrejmé, že v práci dostaneme voľno (alebo by to aspoň malo byť samozrejmé). V prípade zvieracích miláčikov to však neplatí, pritom aj tí patria medzi pevných členov rodiny. Ako uvádza portál LADbible, v Kolumbii sa to rozhodli zmeniť. Súčasťou novo predložených zákonov je aj možnosť dať majiteľom zosnulých zvieratiek dva dni platenej dovolenky.

Podľa predkladateľov zákona má smrť zvieraťa na človeka silný emocionálny dopad a zohľadňujú tiež silné puto, ktoré ľudia a zvieratá medzi sebou majú. Mali by teda dostať aspoň dva dni plateného voľna, aby mohli svojich zosnulých priateľov oplakať. Na čele tejto iniciatívy stojí politik Alejandro Carlos Chacon. „Niektorí ľudia nemajú deti, ale majú zvieracích miláčikov, ktorých milujú a vytvorili si s nimi hlboké puto,“ ozrejmil Chacon.

Shutterstock

Zamestnanec musí dokázať, že zviera zomrelo

Nový zákon by dal možnosť ľuďom trúchliť bez toho, aby sa museli v týchto ťažkých chvíľach zaťažovať svojou prácou. Aby si ale tieto dva dni voľna mohli čerpať, musia pri nástupe do zamestnania zamestnávateľovi oznámiť, že majú doma zvieracieho kamaráta.

Pokiaľ si ho dotyčný adoptuje neskôr, je povinný informovať o tom šéfa do dvoch dní. V prípade úmrtia tiež musia poskytnúť dôkaz, že zvieratko naozaj umrelo. Pokiaľ sa príde na to, že zamestnanec klamal a chcel si len užiť dva dni voľna, vystaví sa tým závažným následkom. Zákon počíta výhradne s domácimi zvieratami, vyňaté sú z neho divoké a exotické zvieratá.

Shutterstock

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť