Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

V Košiciach sú už len tri základné školy, kde sa učí prezenčnou formou

V stredu bolo na dištančnom vzdelávaní takmer 2 400 žiakov.


Základné školy (ZŠ) na Bruselskej, Polianskej a Želiarskej ulici sú v súčasnosti jediné tri ZŠ v Košiciach, kde sa vyučuje prezenčnou formou. V ostatných 31 ZŠ v metropole východu sa žiaci učia dištančne alebo kombináciou dištančného a prezenčného vzdelávania. Informoval o tom Magistrát mesta Košice.

Hoci Košice patria v súčasnosti medzi mestá s najvyšším denným prírastkom osôb infikovaných koronavírusom, epidemická situácia na školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta sa na rozdiel od predchádzajúceho týždňa zlepšila. Oproti uplynulému piatku, keď sa až 32 percent všetkých žiakov muselo vzdelávať z domu, klesol tento počet na necelú polovicu.

„V stredu sme mali na dištančnom vzdelávaní takmer 2 400 žiakov, čo predstavuje necelých 15 percent všetkých detí, ktoré navštevujú naše základné školy. Čiastočne to súvisí aj so zmenou dĺžky povinnej karantény pri kontakte s infikovaným žiakom, resp. pedagógom, ktorá pred týždňom klesla z desať na päť dní. Tento týždeň sme museli z prevádzkových dôvodov uzavrieť ZŠ Kežmarská 30 a ZŠ Starozagorská, ako aj niektoré školské jedálne, ktoré otvoríme od budúceho týždňa. Verím, že aj napriek nie veľmi priaznivým číslam pri počtoch ochorení na COVID-19 v celom meste sa po piatkových polročných prázdninách stretnú naši žiaci v triedach v ešte vyššom počte, ako to bolo dnes,“ uviedla vedúca oddelenia školstva magistrátu mesta Košice Beáta Lopušniaková.

Pozitívny test na koronavírus má v súčasnosti 25 žiakov ZŠ Družicová, ZŠ Laca Novomeského evidujú 23 pozitívnych žiakov a dvoch pedagógov. V ZŠ Fábryho vyšli pozitívne testy 17 žiakom. Celkovo je v základných školách v meste momentálne 134 tried, ktorých žiaci museli prejsť z prezenčnej na dištančnú, resp. kombinovanú formu vzdelávania.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť