Streda 28.9.2022
sk
Václav
cz
Den české státnosti | Václav
, Václava

V Košiciach vznikne technologické centrum na vývoj softvéru turbín

Bratislavská spoločnosť Solar Turbines Slovakia by v ňom do konca roku 2023 chcela zamestnať 125 ľudí.


V Košiciach vznikne technologické centrum na vývoj softvéru turbín. Bratislavská spoločnosť Solar Turbines Slovakia s.r.o. by v ňom do konca roku 2023 chcela zamestnať 125 ľudí.

Centrum sa bude zameriavať na vývoj v oblasti IT, konkrétne pôjde o vývoj nových softvérových funkcií plynovej turbíny, aktualizácie existujúcich softvérov na ovládanie a diagnostiku plynových turbín, či vývoj softvérov pre použitie plynových turbín v rôznych oblastiach. Plná plánovaná kapacita sa predpokladá v roku 2023.

Projekt by mohol získať aj podporu štátu. Ministerstvo hospodárstva SR v materiáli predloženom do medzirezortného pripomienkového konania navrhlo firme poskytnúť investičnú pomoc v celkovej hodnote takmer 3,378 mil. eur, a to vo forme úľavy na dani z príjmov na úrovni 682 tis. eur a vo forme príspevku na vytvorené nové pracovné miesta vo výške 2,696 mil. eur. Stimul musí definitívne schváliť vláda.

Solar Turbines Slovakia je súčasťou skupiny kapitálovo a personálne prepojených subjektov skupiny Caterpillar Inc. Tá má v portfóliu viac ako 20 značiek, je svetovým popredným výrobcom stavebných a banských strojov a zariadení, motorov, komponentov, či turbín. Skupina Solar Turbines má hlavné sídlo v meste San Diego v Kalifornii v USA, pričom sa zameriava na výrobu stredne veľkých priemyselných plynových turbín s výkonom od 1 do 23 megawattov.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť