Sobota 1.10.2022
sk
Arnold
cz
Igor

Momentálne je v kinách kvôli pandémii koronavírusu neobyčajne veľké sucho a sľubné novinky dorazia až neskôr či budúci rok. Napriek tomu sa v kinách ešte predsa len sem-tam objavujú aj nejaké pozoruhodne vyzerajúce snímky. Jednou z nich je aj lákavý horor Démon zatratenia od režisérskej dvojice Brett Pierce a Drew T. Pierce. O čom bude?

Hlavným hrdinom je tínedžer Ben (John-Paul Howard), ktorý prichádza na letné prázdniny do malého mesta k svojmu otcovi. Nájde si brigádu, zoznámi sa so sympatickou Mallory (Piper Curda) a zdá sa, že ho z jeho nudnej rutiny nič nemôže vytrhnúť.

Potom si ale všimne, že malý chlapec zo susedstva bez stopy zmizne. A čo je ešte podivnejšie, nikto ho nehľadá. Ben sa teda púšťa do pátrania na vlastnú päsť a zisťuje, že v blízkych lesoch žije pradávne nadprirodzené zlo. Dokáže ho ale Ben poraziť, a to aj keď mu nikto neverí?

Okrem spomenutých hercov uvidíme aj Jamisona Jonesa, Kevina Bigleya, Blanea Crockarella, Azie Tesfai či Madelyn Stuenkel. Pokiaľ môžeme súdiť podľa traileru, tak sa zdá, že tvorcovia pre nás pripravili príjemne atmosférický a mrazivý kúsok. V domovskej Amerike si film už stihol odbiť premiéru a odniesol si pozitívne ohlasy kritikov aj divákov (75 % pozitívnych hodnotení na Rotten Tomatoes).

Kritici chválili hercov, poriadne temnú atmosféru a výbornú vizuálnu stránku. Dobrých hororov máme špeciálne tento rok veľmi málo, takže každý ambicióznejší kúsok je hodný pozornosti. Démon zatratenia vyzerá výborne, žánrový fanúšik tak návštevou kina určite nič nepokazí. Do našich kín sa snímka dostane už 20. augusta 2020.

Bontonfilm SK

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť