V Lipsku sa niekto pokúsil podpáliť škôlku pre ukrajinské deti

Zasiahnutá škôlka sa nachádza iba 700 metrov od azylového domu pre utečencov, ktorý sa v piatok taktiež niekto pokúsil podpáliť.


V nemeckom Lipsku sa neznámi útočníci pokúsili podpáliť materskú školu, ktorá sa stará o deti utečencov z Ukrajiny. Referuje o tom nemecký web bild.de.

Spomenutý incident sa stal cez víkend. Podpaľači rozliali pri vchode horľavú kvapalinu, buď lieh alebo benzín, a zapálili ju. Požiar sa však nerozšíril do priestorov materskej školy. Oheň akurát poškodil vchodové dvere.

Shutterstock

V inkriminovanom čase bola materská škola zatvorená, takže deti ani učitelia sa v budove nezdržiavali. Zasiahnutá škôlka sa nachádza iba 700 metrov od azylového domu pre utečencov, ktorý sa v piatok taktiež niekto pokúsil podpáliť.

Polícia nevylučuje, že tieto dva incidenty spolu súvisia. „Teraz preverujeme výpovede svedkov, vypočúvame miestnych obyvateľov, sledujeme kamerové záznamy a preverujeme sociálne siete,“ informovali muži zákona.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné