Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 23.9.2023
sk
Zdenka
cz
Berta
, Bertina

V Lotyšsku je v pondelok mimoriadny štátny sviatok na počesť bronzového tímu z MS 2023

Bronzová medaila je pre Lotyšov historickým úspechom.


Pondelok 29. mája mal byť v Lotyšsku bežným dňom, nedeľa však všetko prevrátila naruby. Hokejoví reprezentanti tejto krajiny totiž premiérovo v histórii získali medailu na svetovom šampionáte a to rozpútalo v celom Lotyšsku ošiaľ, na ktorý reagovali aj zákonodarcovia vyhlásením štátneho sviatku.

V nedeľu popoludní Lotyši v súboji o bronz na MS 2023 vo fínskom Tampere zdolali Američanov a ešte pred polnocou sa na mimoriadnom zasadnutí stretol miestny parlament, ktorý schválil na pondelok štátny sviatok. Za hlasovalo 52 poslancov, traja sa zdržali a nikto nebol proti. Informáciu priniesol web hokej.cz.

Parlament tak umožnil fanúšikom z celej krajiny, aby privítali hokejových hrdinov po návrate z Fínska. V Rige už prebiehajú veľké oslavy a trvať budú pravdepodobne poriadne dlho. Do centra hlavného mesta prišli hokejisti autobusom s otvorenou strechou z letiska.

TASR

„Oslava úspechu lotyšského hokejového tímu by mohla povzbudiť každého, aby sa snažil o dokonalosť vo svojej práci a svojich schopnostiach. Spoločná oslava tohto dňa posilní národné sebavedomie a súdržnosť lotyšskej spoločnosti,“ uviedol parlament k prijatiu zákona o štátnom sviatku.

Nevyhnutné služby v krajine fungujú naďalej v bežnom režime, samozrejmosťou sú nemocnice či doprava. Zavreté vak zostali školy s výnimkou maturitných a vysokoškolských skúšok a odložili aj všetky súdne pojednávania.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.