Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.12.2023
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Niekedy sa nestíham prestať čudovať nad tým, ako veľmi sú nám zvieratá podobné. Dokonca mám často pocit, že taká mačka vie v istom okamihu toho o živote a vzťahoch viac ako ja. Ten jej sebavedomý postoj a pohľad, tá premyslená faloš… No tento článok sa bude venovať i väčším beťárom ako je mačka. Zostavili sme pre vás rebríček tých najlepších záškodníckych kúskov z ríše zvierat. 

1. Páv

Samce pávov čas od času predstierajú, povedzme, „zvuky lásky“. A to len preto, aby si okolité samičky mysleli, že sú sexuálne aktívne a tým si pridávajú na atraktívnosti. Túto baliacu techniku vám veľmi neodporúčame.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/animal-avian-beak-bird-409125/)

2. Drongo

Drongo je vták, ktorý žije v Južnej Afrike a živí sa potravou iných zvierat. Často trávi svoj čas tým, že sleduje surikaty s jedlom a v pravom okamihu začne imitovať ich predátora, čím ich odplaší a ukradne im potravu. Nápadité, však?

3. Kukučka

Kukučka moc nie je na materstvo. Nechce sa viazať a radšej si užíva svoj nezáväzný, divoký, slobodný život. Svoje vajíčka preto potajme prenáša do cudzích hniezd. Aby svoj zločin doviedla do dokonalosti, niekedy vyhodí cudzie vajíčko, aby nebolo nikomu nič nápadné. „To néé ja, to on!“

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/close-up-photography-roadrunner-at-the-top-of-red-surface-during-daytime-158097/)

4. Kosatky

Kosatky sú veľmi inteligentné zvieratá. Sú natoľko inteligentné, že vedia niečo z biológie žralokov. Pri boji kosatky schválne vrážajú do žralokov tak, aby ich prevrhli. Žraloky sú známe tým, že ak „ležia na chrbte“ sú paralyzované. Kosatky potom s nimi nemajú veľa práce. Kde sa dvaja bijú, kosatka víťazí.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/white-and-black-killer-whale-on-blue-pool-34809/)

5. Mačky Margao

Mačky Margao žijú v Amazonských dažďových pralesoch a vedia napodobniť krik mládat tamarínskych opičiek. Keď mačka „zakričí“, dospelí Tamaríny sa vydajú na pomoc. Mačky sa týmito malými opicami živia, takže večera im príde priamo na zavolanie.

6. Vrany

Čo vám prvé napadne, keď sa povie prefíkané zviera? Vrana. No dobre, mne teda viac líška, no i toto hrá do kontextu. Vedeli ste, že nahnevaná vrana dokáže svoj hnev posunúť svojim kamarátom a naučiť svoje mláďatá útočiť na špecifickú osobu? Ak naštvete jednu, do konca života na vás bude útočiť niekoľko generácií nahnevaných vrán.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/birds-black-crow-47815/)

7. Antilopa Topi

Ak chcú mať samce Topi antilopy viac sexu, často klamú svoje polovičky predstieraním, že pozerajú a bučia na neexistujúceho predátora. Samičky sa tak zdržujú v blízkosti samcov. Ak sa však v blízkosti naozaj nachádza predátor, samce samičky nijak zvlášť nevarujú. Typickí chlapi, no nie?

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/gray-and-black-long-coat-antelope-on-green-grass-behind-green-tree-168496/)

8. Vorvaň tuponosý

Vurvane tuponosé, žijúce v blízkosti Aljašky sú známe tým, že prenasledujú veľké rybárske lode. Čakajú, kým rybári naplnia sieť rybami, potom útočia. Svojimi obrovskými čeľusťami následne rybárske siete pretrhnú.

9. Tichomorská pruhovaná chobotnica

Táto chobotnica loví veľmi rafinovane. Načiahne jednu ruku cez svoju obeť a poklepe ju po chrbte. Tá sa rozbehne opačným smerom, rovno pred ústa chobotnice. Neveríte?

<

10. A víťazom sa stáva…

Samček sépie vie byť obyčajne veľmi záludný, ak ide o prebratie samičky inému samcovi. Dostane sa medzi pár a zamaskuje polovicu tela ako mužskú, aby bol atraktívny pre samičky a polovicu ako ženskú, aby si samec myslel že jeho polovička je vonku s kamoškou. Mať jeho rafinovanosť, určite by bolo na Slovensku menej rozvodov, haha.

Titulná fotka: imgur.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.