V Moskve museli zatvoriť kebab s motívom diktátora Stalina. V spoločnosti vyvolal nevôľu

Bistro bolo otvorené len jeden deň.

Zdroj: Profimedia, Shutterstock

Ako uvádza portál České noviny, v ruskej Moskve sa podnikavci rozhodli otvoriť predajňu s kebabom, ktorá niesla skutočne nevšedný názov – Stalin Doner. Majiteľovi evidentne prišlo ako dobrý marketingový nápad pomenovať svoj podnik po komunistickom diktátorovi Josifovi Stalinovi.

To ale nebolo všetko. Okrem toho sa Stalinov portrét skvel aj v samotnom logu a obsluha bola oblečená do dobových uniforiem tajnej polície. Jednotlivé jedlá boli navyše pomenované podľa ďalších známych komunistov. Otvorenie bistra medzi obyvateľmi spôsobilo poriadny poprask a vlnu odporu.

Profimedia

Polícia bistro podľa zákona zatvoriť nemohla, ale s majiteľom sa dohodla aspoň na tom, že odstráni Stalinov portrét. Do veci sa ale následne zaangažovali miestne úrady a vyvinuli veľký tlak, ktorý napokon majiteľa prinútil podnik zatvoriť. Bol tak otvorený len jeden deň, pričom obsluha stihla obslúžiť asi 200 zákazníkov.

Podľa mnohých ľudí, ktorí sa o prípade dočítali na sociálnych sieťach, je dizajn bistra odporný a nechutný. Sám majiteľ povedal, že nejakú tú kontroverziu očakával, ale podľa vlastných slov bol prekvapený, aké silné negatívne emócie jeho podnik vyvolal.

Profimedia

Josif Stalin patrí k najkrutejším diktátorom histórie. Vládol pevnou rukou, rozpútal masové represie, väznenie oponentov a iných nepohodlných ľudí. Tí boli často deportovaní do pracovných táborov. Na svedomí má tiež hladomor na Ukrajine (mnohými označovaný za genocídu), pri ktorom zahynulo asi 3,5 milióna ľudí.

Počas Stalinom vyvolaného Veľkého teroru v rokoch 1936 až 1938 skončilo pri vykonštruovaných procesoch na popravisku 700-tisíc až 1,2 milióna ľudí. Aj napriek týmto zločinom je Stalin v Rusku stále pomerne populárny a uznávaný, kvôli tomu, že prispel k porážke Adolfa Hitlera a nacistického Nemecka.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Otestuj sa: Uhádneš, o ktorú postavičku z disneyoviek ide, aj keď nemá tvár?


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME