Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.11.2023
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Na vlnu uvoľňovania bezpečnostných opatrení postupne nabiehajú všetky štáty, ktoré koronavírus zasiahol. Väčšina menších podnikov už mohla otvoriť aj v Nemecku, no medzi zákazníkmi sa musí aj naďalej dodržiavať bezpečná vzdialenosť. A kaviareň, o ktorej píše portál CNN, si s tým poradila naozaj svojsky.

Kávička iba s penovým slížom na hlave

Aj majitelia kaviarne Rothe v nemeckom Schwerine mohli po zrušení obmedzení znova sprístupniť svoje priestory zákazníkom. A aj tak učinili, no popritom uplatnili naozaj špecifické bezpečnostné opatrenia.

Ak si u nich chceš vychutnať kávičku, má to jednu podmienku. Síce pri stole môžete sedieť viacerí, no musíte si na hlavu nasadiť špeciálnu pomôcku. Konkrétne, ide o klobúk, na ktorom sú pripevnené farebné plávacie slíže, ktoré pripomínajú vrtuľu.

Tieto penové slíže sa bežne používajú ako pomôcka pre deti, ktoré sa učia plávať, no majitelia sa im rozhodli dať iné, rozhodne veľmi zvláštne využitie. Slíže majú dĺžku dva metre, vďaka čomu sa medzi kávičkármi vzorne dodrží povinný odstup.

Heute mal so ,, Abstandsnachvermessung“

Posted by Cafe & Konditorei Rothe on Saturday, May 9, 2020

Virálna fotografia

Fotografiu na sociálnej sieti Facebook zverejnila majiteľka podniku, Jaqueline Rothe. Záber ukazuje, ako si ľudia vychutnávajú koláče a nápoje s nezvyčajnou pokrývkou hlavy. Fotografia sa za krátky čas stala virálnou a majiteľku to, podľa vlastných slov, veľmi prekvapilo. Ako uviedla sama Jaqueline, zákazníci sa na tejto bezpečnostnej vychytávke dobre bavia a s nadšením si ju nasadzujú.

S nápadom prišla televízia

Zatiaľ čo si ľudia užívajú spoločnosť priateľov a pekné počasie, hlavným mottom tejto kaviarne je: „Dodržiavajte bezpečnú vzdialenosť.“ Majiteľka v súvislosti s klobúkmi dodala, že v týchto časoch je pre ňu potešením, keď sa niekto usmieva a vtipné slíže na hlavách sa o to hravo postarali.

S týmto nápadom neprišlo vedenie danej kaviarne, ale miestna televízia RTL, ktorá natáčala znovuotvorenie kaviarní a reštaurácií. Zároveň to bol pokus, či by niečo také fungovalo.

YouTube video

Zdroj: CNN


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.