V nemeckej kaviarni zaviedli kuriózne bezpečnostné opatrenie na dodržiavanie odstupu

Ľuďom pri ochrane pred koronavírusom pracuje kreativita na plné obrátky.

Zdroj: Shutterstock

Na vlnu uvoľňovania bezpečnostných opatrení postupne nabiehajú všetky štáty, ktoré koronavírus zasiahol. Väčšina menších podnikov už mohla otvoriť aj v Nemecku, no medzi zákazníkmi sa musí aj naďalej dodržiavať bezpečná vzdialenosť. A kaviareň, o ktorej píše portál CNN, si s tým poradila naozaj svojsky.

Kávička iba s penovým slížom na hlave

Aj majitelia kaviarne Rothe v nemeckom Schwerine mohli po zrušení obmedzení znova sprístupniť svoje priestory zákazníkom. A aj tak učinili, no popritom uplatnili naozaj špecifické bezpečnostné opatrenia.

Ak si u nich chceš vychutnať kávičku, má to jednu podmienku. Síce pri stole môžete sedieť viacerí, no musíte si na hlavu nasadiť špeciálnu pomôcku. Konkrétne, ide o klobúk, na ktorom sú pripevnené farebné plávacie slíže, ktoré pripomínajú vrtuľu.

Tieto penové slíže sa bežne používajú ako pomôcka pre deti, ktoré sa učia plávať, no majitelia sa im rozhodli dať iné, rozhodne veľmi zvláštne využitie. Slíže majú dĺžku dva metre, vďaka čomu sa medzi kávičkármi vzorne dodrží povinný odstup.

Heute mal so ,, Abstandsnachvermessung“

Gepostet von Cafe & Konditorei Rothe am Samstag, 9. Mai 2020

Virálna fotografia

Fotografiu na sociálnej sieti Facebook zverejnila majiteľka podniku, Jaqueline Rothe. Záber ukazuje, ako si ľudia vychutnávajú koláče a nápoje s nezvyčajnou pokrývkou hlavy. Fotografia sa za krátky čas stala virálnou a majiteľku to, podľa vlastných slov, veľmi prekvapilo. Ako uviedla sama Jaqueline, zákazníci sa na tejto bezpečnostnej vychytávke dobre bavia a s nadšením si ju nasadzujú.

S nápadom prišla televízia

Zatiaľ čo si ľudia užívajú spoločnosť priateľov a pekné počasie, hlavným mottom tejto kaviarne je: „Dodržiavajte bezpečnú vzdialenosť.“ Majiteľka v súvislosti s klobúkmi dodala, že v týchto časoch je pre ňu potešením, keď sa niekto usmieva a vtipné slíže na hlavách sa o to hravo postarali.

S týmto nápadom neprišlo vedenie danej kaviarne, ale miestna televízia RTL, ktorá natáčala znovuotvorenie kaviarní a reštaurácií. Zároveň to bol pokus, či by niečo také fungovalo.

Zdroj: CNN

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
7
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
5 kultových hororových záporákov, ktorí boli inšpirovaní skutočnými sériovými vrahmi (2. časť)


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME