Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 23.9.2023
sk
Zdenka
cz
Berta
, Bertina

V Nemecku odsúdili ľavicových extrémistov za útoky na neonacistov

Súdny proces trval rok a bol a sprevádzali ho prísne bezpečnostné opatrenia.


Súd v nemeckom meste Drážďany v stredu udelil trest odňatia slobody v dĺžke piatich rokov a troch mesiacov ľavicovej extrémistke Line E. za viacero útokov na neonacistov a pravicových extrémistov. Ďalším trom obžalovaným súd udelil tresty odňatia slobody v dĺžke do troch rokov a troch mesiacov. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

Všetci štyria boli uznaní za vinných z účasti v zločineckej organizácii, ktorá v rokoch 2018 až 2020 uskutočnila niekoľko útokov na pravicových extrémistov. Obžaloba vo svojej záverečnej reči tvrdila, že dobré politické násilie neexistuje, a pre Linu E. žiadala osemročný trest odňatia slobody. Uviedla, že táto skupina svoje činy intenzívne plánovala.

Shutterstock

Obhajcovia sudcu žiadali, aby obžalovaných oslobodil. Tvrdili, že obžaloba vychádzala najmä z vyjadrení kľúčového svedka, ktorí je bývalým členom tejto extrémistickej skupiny a v súčasnosti je zaradený do programu na ochranu svedkov.

Nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová v spojitosti s rozsudkom uviedla, že radikalizácia a násilie nesmú pokračovať. Bezpečnostné orgány podľa jej slov sféru ľavicového extrémizmu a násilia pozorne sledujú a sú pripravené vyvodzovať dôsledky. Súdny proces trval rok a bol a sprevádzali ho prísne bezpečnostné opatrenia.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.