Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 1.10.2023
sk
Arnold
cz
Igor

V nesprávny čas na nesprávnom mieste. Tajní agenti, ktorí mali neskutočnú smolu

Ani agenti sa nedokážu vyhýbať smole. V ich prípade to môže viesť k fatálnym následkom.


Celý život žil v strachu. Adrenalín mu konštantne prúdil žilami, pumpoval jeho srdce. Bol vždy opatrný, niekedy až paranoidný. Jeho život obkolesovali neustále obavy o svoj život, o život svojich blízkych.

Niekedy však stačí, že si v nesprávny čas na nesprávnom mieste. Jemu sa stala osudnou hlúpa chyba. Teraz mu hučalo v ušiach z iného dôvodu. Každú chvíľu očakával, že si po neho prídu. Cez hučanie vlastnej krvi by nepočul ani prichádzajúce kroky. Možno keby… možno keby rýchlo ušiel, niekde sa skryl.

Možno…

Christopher John Boyce

Boyce sa narodil do veľkej rodiny 3 sestier a 5 bratov. Byť niečím špecifický a výnimočný je v takej súrodeneckej konkurencii vždy ťažké. No on to zvládol. Svoju prvú prácu dostal vďaka úspešnej kariére a konexiám svojho otca, ktorý kedysi pracoval v leteckom priemysle. Boyce skončil v spoločnosti TRW. O typickom dosadenom synáčikovi nemohla byť ani reč.

Celkom rýchlo sa vypracoval do veľmi chúlostivej pozície – získal prácu v utajovanom komunikačnom centre s prísne tajnou bezpečnostnou previerkou. Tu spracúval najmä prenosy z Národného prieskumného úradu. Práve tu sa všetko začalo. Odštartovali to správy CIA, ku ktorým sa Boyce dostal údajne len omylom a práve kvôli samotnej CIA.

Odhalené prísne tajné konverzácie boli dôsledkom zle presmerovaných káblov. Zvedavosť vyhrala, nahliadol do dokumentov. Písalo sa v nich o zosadení vlády vtedajšieho premiéra Gougha Whitlama v Austrálii. CIA nevyhovovalo, že sa Whitlam snažil o úplné uzavretie amerických vojenských základní.

Shutterstock

Boyce premýšľal. V rukách držal skutočne delikátne informácie. CIA sa snažila o prevrat v úplne cudzej krajine, na inom kontinente. Kam s tým? Noviny nepripadali do úvahy, bolo mu jasné, že v Spojených štátoch s týmto nepochodí. CIA mohla „napichnúť“ rôzne inštitúcie, vrátane redakcií. Nie, tieto informácie musel doniesť niekomu inému. Jeho cieľom sa stala sovietska ambasáda v Mexico City.

Odporúčame prečítať:

Hups, toto nemali povedať. Herci, ktorým sa podarilo vytárať zápletky svojich filmov

Pomáhal mu jeho dlhoročný priateľ Andrew Daulton Lee. Ten nebol žiaden čestný človek. Už od strednej predával kokaín a heroín. Práve na to narážala jeho prezývka, ktorú mu dali Sovieti. Snehuliak. Boyce bol Sokol, pretože sa dlhodobo zaujímal o sokoliarstvo. S úhlavným nepriateľom Američanov spolupracovali celkovo 3 roky. No potom… sa všetko pokazilo.

Za všetkým bol Lee a jeden hlúpy, hlúpy incident. Stojac pred sovietskou ambasádou bol zadržaný mexickou políciou. Jeho previnenie? Nepovolené vyhadzovanie odpadu. Možno by mu to prešlo, ak by pri sebe nemal mikrofilm s nazbieranými prísne tajnými údajmi o činnosti CIA. Už nebolo úniku, nedokázal poprieť to, že je sovietsky špión. Boyce dlho spravodlivosti neunikal. Zadržali ho o desať dní neskôr.

Snehuliak neostal ticho a Sokol nedokázal včas uletieť.

Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.