V Nórsku otvorili prvú európsku podmorskú reštauráciu

Večera v tejto reštaurácii so sebou prináša pohľad ako pre bohov.

Ak pre vás nie je dostatočným dôvodom na návštevu Nórska fakt, že niektorí tamojší obyvatelia chodia do práce na lyžiach, nevadí. Škandinávska krajina má totiž odteraz v ponuke ešte jedno eso – prvú európsku reštauráciu, ktorá sa nachádza pod vodnou hladinou. 

Podmorská reštaurácia s názvom Under sa nachádza v prímorskej obci Lindesnes a prvých hostí privítala 20. marca tohto roka. O ďalších rozhodne nemá núdzu. Predsa len, večera v hĺbke piatich metrov s výhľadom na podvodnú faunu a flóru sa rovná skúsenosti hodnej bohov.

Reštaurácia „vyrástla“ na vskutku jedinečnom mieste – sútoku slanej a poloslanej vody. Tomu sa podmieňuje aj rôznorodosť živočíchov, ktorými sa zákazníci môžu pokochať. A nielen oni. Reštaurácia totiž slúži aj ako výskumná stanica, vďaka ktorej môžu výskumníci oblasť skúmať z celkom nového uhla.

View this post on Instagram

Under Restaurant Off the #coast of southern #Norway, #UnderRestaurant has become #Europe's first #underwater #diningexperience. The #concrete structure appears to bobble at the surface like a capsized boat. Guests enter from the #shoreline to an a oak-lined entrance. From there, they pass through a #champagne #bar and ultimately end at the #diningroom five meters below the #waterline. The space features a large, #aquarium-like #acrylicwindow where diners can view the surrounding #marinelife while indulging in fresh, seasonal fare from chef #NicolaiEllitsgaard. Aside from the #restaurant, the #building will also function as a #researchcenter, while the textured exterior will act as an artificial mussel #reef.

A post shared by SITOV (@sitov.pro) on

Slovíčko „under“ má v tamojšom jazyku dva významy. Jedným z nich je „pod (morskou hladinou)“, druhým zase „div“. Názov podniku je teda peknou slovnou hračkou, ktorá výstižne zachytáva skúsenosť, ktorú svojim zákazníkom reštaurácia ponúka. Okrem toho je Under skvostom aj po architektonickej stránke, čoho jasným dôkazom je jedna fotografia budovy, ktorú uvidíte.

Jej vizuál je dielom oceneniami ovenčenej spoločnosti Snøhetta, ktorá patrí k nórskej architektonickej elite už od roku 1989. Ani v tomto prípade nesklamala a doručila návrh budovy, ktorá jednoznačne nezahanbí. Vzhľadom pripomína kamenistý útes, ktorý vyrastá priamo z mora a využitie vhodných materiálov zabezpečí, že sa jedného dňa stane jeho plnou súčasťou. 

Reštaurácia s rozlohou takmer 500 metrov štvorcových má kapacitu usadiť 100 hostí. Čo sa im dostane na tanier? Čerstvé potraviny z lokálnych zdrojov – od rýb a morských plodov až po ovce chované na neďalekých pastvinách. Tie v kombinácii so šikovnými ručičkami michelinského kuchára Nicolaia Ellitsgaarda Pedersena vyčarujú nezameniteľný gastronomický zážitok.

Tak čo, išiel by si podobnú reštauráciu navštíviť alebo by si mal strach, že sa ti celá konštrukcia zrúti na hlavu? 🙂

Zdroje: snohetta.com, visitnorway.com, under.no
Titulná fotka: may.e.lo / Instagram, ft_weekend / Instagram

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 záhadných nevysvetliteľných fotografií, z ktorých vám bude behať mráz po chrbte


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME