Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

V novom komikse Joker otehotnie a privedie na svet potomka

Bizarný príbeh vyvolal vlnu kontroverzie. A otázok.


Listy komiksov čitateľom ponúkajú omnoho, ale OMNOHO bizarnejšie príbehy než tie, ktoré poznáme z ich filmových a seriálových adaptácií. Komiks bol vždy médiom, ktoré „znesie veľa“ – nezávislým tvorcom dával priestor na prezentovanie radikálnych myšlienok, veľké vydavateľstvá zasa našich obľúbených hrdinov zasadili do šialených a zamotaných dobrodružstiev, na aké by žiadne filmové štúdio peniaze nedalo.

Ukážkovým príkladom „známej postavy v nekonvenčnom príbehu“ je tehotenstvo Jokera v novom čísle komiksu Joker: The Man Who Stopped Laughing. Štvrtý diel komiksu, ktorý obsahuje tento krátky príbeh, majú na svedomí autor Matthew Rosenberg a kreslič Francesco Francavilla. Na komiks upozornil New York Post.

Joker a Joker jr.

Najznámejší komiksový zločinec sa jedného dňa prebudí s obrovským bruchom, ktoré zodpovedá deviatemu mesiacu tehotenstva. Po poriadnej dávke paniky a snahy zistiť, čo sa vlastne stalo, Joker vyvracia kopu živého bahna. Po intenzívnej poľovačke na tohto tvora, ktorý sa vydá na útek, prichádza prekvapenie. Živá kopa bahna sa premení na miniatúrneho dvojníka Jokera a starý Joker ho prijme za syna.

Takáto nezvyčajná dejová linka, samozrejme, vyvolala vlnu mediálneho záujmu. Niektorí konzervatívni komentátori prípad okamžite začali skúmať a snažili sa prísť na to, či ide o „LGBTI+ propagandu“. Celkom prirodzene, veľa ľudí si kladie otázku, čo vlastne autora priviedlo k myšlienke tehotného Jokera.

Ako najpravdepodobnejšia odpoveď sa javí to, že Rosenberg sa jednoducho snažil prísť s čo najkurióznejším príbehom. Treba opäť zdôrazniť, že vo svete komiksov je v tejto kategórii naozaj silná konkurencia.

Kúzlo sa minulo účinku

Jokerovo tehotenstvo je následkom kúzla, ktoré na neho zoslala čarodejníčka Zatanna. Kráľ zločinu sa s hrdinkou snažil veľmi nemotorne flirtovať, na čo ona odpovedala zaklínadlom „Nikto nikdy nebude mať tvoje dieťa!“ Veľmi nekonkrétne kúzlo malo nepredvídateľné následky…

Záver komiksu prezrádza, že Zatanne sa Jokera potrestať nepodarilo. Joker je zo svojej malej verzie maximálne nadšený a s elánom sa vrhne do otcovskej roly. Kúzelníčku navštívi, predstaví jej svojho (ich spoločného?) syna a vysmeje ju za to, aká bola hlúpa, keď nevyužila možnosť stať sa súčasťou tejto krásnej rodinky.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.