V novom Spider-Manovi nájdeme aj slovenskú stopu. Ktorá slovenská pesnička tam zaznela?

Marvelovka nám predviedla nielen krásy Prahy, ale aj talent slovenskej speváčky.

Zdroj: Mike Navolta/pexels

Najnovší film z Marvel Cinematic Universe – Spider-Man: Ďaleko od domova dorazil do slovenských kín. Môžeme povedať, že film je naozaj vydarený po všetkých stránkach a veľký podiel na tom určite majú aj kulisy mnohých európskych miest, medzi ktorými nechýba Praha.

Podstatná časť filmu sa odohráva v českej metropole. Môžeme vidieť najvýznamnejšie pamiatky Stovežatej či počuť operu od Smetanu. Krásnym detailom je záber na vysielanie spravodajského kanálu ČT 24, kde vzrušený český reportér komentuje dramatické udalosti. Marvelu sa podarilo hlavné mesto Česka znázorniť fakt autenticky a spraviť radosť nejednému českému (aj slovenskému) divákovi.

Niekomu to možno aj uniklo, ale v najnovšej marvelovke nájdeme aj slovenskú stopu. Ide konkrétne o pieseň Slnko v podaní Marcely Laiferovej. Nie veľmi známa skladba hrá počas jazdy Petera a jeho triedy cez rakúske Alpy. Nie je celkom jasné, prečo práve trasa Benátky-Alpy-Praha sa javila ako vhodná príležitosť pre slovenskú pieseň z roku 1973, vďaka nej aspoň vieme, že v MCU existujú Slováci. Hurá!

Ďalší pripravovaný film MCU je sólovka Black Widow, ktorá je zasadená ešte pred udalosti z prvých Avengers. Marvel opäť zavíta k našim susedom – časť filmu (ak nie celý film) sa bude odohrávať v Budapešti. Vo filme sa okrem titulnej postavy Black Widow objaví asi aj Hawkeye a hlavným záporákom bude pravdepodobne Taskmaster – zločinec a žoldnier, ktorý svojimi reflexmi dokáže perfektne kopírovať (a predvídať) pohyby protivníkov.

Ako vidieť, Marvel ukazuje zvýšený záujem o náš región. Určite aj Slovensku pomôže, ak veľké blockbustery ukážu tieto štáty ako pekné krajiny patriace do Európy a nie dajaké rozbombardované diery z tretieho sveta. Minimálne cestovnému ruchu to prospeje. Snáď raz nejaká marvelovka zavíta aj na Slovensko a možno sa dočkáme aj slovenských postáv. Vo svete, kde medvedík čistotný posiela e-maily, sa môže stať hocičo…

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
6
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
11
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
9 šikovných spôsobov, akými ušetriť peniaze pri nákupoch oblečenia


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME