Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 8.12.2023
sk
Marína
cz
Květoslava

V novom trende si ženy lepia falošné pupky, aby mali dlhšie nohy

Načo nosiť nepohodlné štekle? Stačí si posunúť pupík.


Dennou rutinou mnohých žien je umenie kamufláže reálneho výzoru mejkapom či odevnými hackmi. Botoxík, napuchnutú pusinku a vykysnuté prská stretneš napríklad pri čakaní na samoobslužnú pokladňu. No pučiace Číňanky objavili lacnejší, rýchlejší, komickejší a pomerne neškodný spôsob, ako si opticky predĺžiť nohy. Presúvajú si pupok.

Dievčatá a mladé ženy húfne nakupujú nálepky imitujúce dieru placentárneho prívodu. Umiestnia si ju pár centimetrov nad tú ozajstnú, ktorú prekryjú vrchom sukničky alebo vysokým pásom nohavíc. Pochopiteľne, vrchná časť odevu musí by dostatočne krátka na to, aby bola falošná dierka na očiach.

Týmto trikom sa vizuálne predĺži spodná časť tela (nohy), teda zmení pomer vrchnej a spodnej časti tela. Čím kratší vrch, tým dlhší spodok.

„Je to celkom prirodzené a myslím, že to vyzerá lepšie ako môj skutočný pupok. Bežne za mnou nikto nechodí skúmať, či je pravý,“ objasňuje fungovanie kamufláže študentka zo Šanghaja.

Ďalším vysvetlením popularity fake bruškových gombíčkov je fakt, že sú vizuálne príjemnejšie ako tie prirodzené. Mnohí svoj pupok považujú za neatraktívny. Buď je diera priveľká, alebo trčí von. A to vraj sexy nie je.

@babelfish.asia

Can I also buy a fake personality for when I don’t wanna socialise? #navelsticker #fyp #trendsetter

♬ Capybara – Сто-Личный Она-Нас & BETSY

Väčšina ľudí prevracia očami a apeluje, že tento trend podporuje nereálne štandardy krásy. V konečnom dôsledku ide o obdobu filtrov sociálnych médií, ktoré sú predmetom diskusií. Okrem toho, že pre mládež sú zdrojom stresu a úzkosti, môžu prispieť k dysmorfickej poruche tela, sklonu k posadnutosti imaginárnou krásou a strate sebavedomia.

Zatiaľ čo väčšina falošné pupky kritizuje, mnohí ich milujú.

„Týchto nálepiek je ťažké sa vzdať. Sú nereflexné a dokonca vodotesné. Myslím, že ide o najlepší vynález roka 2023.“

Iní v trende vidia praktickú výhodu. Tým, že si zakryjú reálny pupok (a zároveň kríže), znížia riziko prechladnutia.

Medzitým internetom kolujú videá, na ktorých si dievčatá robia falošné pupky pomocou mejkapu.

Mladí z Východnej Ázie majú viacero divných pomôcok skrášlenia tela. V minulosti bolo u dievčat populárne balansovať rúžom na kľúčnych kostiach alebo dokazovanie, že ich pás je tenší ako list papiera.


Tagy:

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.