Utorok 24.5.2022
sk
Ela
, Vanesa
cz
Jana, Vanesa

V piatok sa začínajú MS vo Fínsku, šampionát otvoria Slováci duelom proti Francúzom

Na svetovom šampionáte zatiaľ naposledy získali Slováci medailu vo Fínsku v roku 2012, tím okolo kapitána Zdena Cháru si vybojoval striebro.


Slovenská hokejová reprezentácia v piatok popoludní duelom proti proti Francúzom otvorí tohtoročné majstrovstvá sveta vo Fínsku, paralelne s helsinským súbojom A-skupiny sa v Tempere uskutoční aj stretnutie USA – Lotyšsko.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho sa do „krajiny tisícich jazier“ presunuli v stredu podvečer, káder tímu SR je v ére samostatnosti najmladší s vekovým priemerom 24,44 roka. O postup do vytúženého štvrťfinále budú slovenskí reprezentanti bojovať v skupine aj s výbermi Nemecka, Kanady, Švajčiarska, Kazachstanu, Talianska a Dánska.

Svetová elita sa vo Fínsku na MS predstaví po deviatich rokoch, Suomi v rokoch 2012 a 2013 hostili svetový šampionát spolu so Švédmi. A do Helsínk 2012 sa datuje zatiaľ posledná „slovenská“ medaila z MS, tím okolo kapitána Zdena Cháru vtedy získal striebro.

TASR

Zlato spred roka budú obhajovať Kanaďania, ktorí vlani v súboji o zlato zdolali Fínov, bronz v Rige brali Američania. V porovnaní s vlaňajškom sa na turnaji nepredstavia výbery Ruska a Bieloruska, dôvodom je vojenský konflikt na území Ukrajiny, ktorý v závere februára rozpútali Rusi s pomocou Bielorusov. Ich miesta medzi elitou zaujali Francúzi a Rakúšania.

Model MS zostal nezmenený, hrať sa bude v dvoch osemčlenných skupinách. Po ich skončení sa z oboch dostanú do štvrťfinále štyri najvyššie umiestnené tímy a tie budú vo vyraďovačke bojovať od štvrťfinále až po medaily.

Podľa útočníka Pavla Regendu musia ísť slovenskí reprezentanti do každého duelu s pokorou. „Musíme plniť to, čo nám tréneri hovoria a byť ako tím. Ideme na majstrovstvá sveta a na každého súpera sa musíme pripraviť rovnako svedomito, či na Francúzsko alebo Kanadu. Nemôžeme nikoho podceniť. Tak, ako môžeme každého zdolať, tak môžeme aj s každým súperom prehrať,“ poznamenal michalovský rodák pre SITA a pripojil aj osobnú ambíciu na turnaji: „V prvom rade chcem pomôcť tímu. A keď príde nejaký gólik, tak budem rád.“

Michal Krištof je v tíme SR tretí najstarší útočník, pritom má len 28 rokov. Skúsenosti má aj s Fínskom, veď tam niekoľko rokov pôsobil na klubovej úrovni. V minulosti si už trikrát zahral na MS a dvakrát na ZOH. Skúseností s vrcholnými turnajmi má dostatok. „Musíme zostať pri zemi, nemôžeme si o sebe myslieť niečo extra. Musíme hrať jeden za druhého a makať, aby sme sa po poslednom súboji mohli navzájom pozrieť si do očí, že sme tam odovzdali všetko,“ prezradil pred svetovým šampionátom.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť