Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.11.2023
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

V Poľsku našli hrob upírskeho dieťaťa. Čo desivé spravili ľudia s jeho telom skôr, než ho pochovali?

Čo všetko zistili archeológovia?


Archeológovia našli neďaleko poľskej obce Pień pozostatky pohrebiska zo 17. storočia. Objavili v ňom kostru, ktorá by mohla patriť upírskemu dieťaťu. Jeho telo pochovali tvárou nadol, hrob bol navyše uzamknutý. Informoval o tom portál IFLScience.

Rovnaká metóda pochovávania mala zabrániť zmŕtvychvstaniu zosnulých, ktorých údajne ovládali zlé sily. Následne ich uzamkli do hrobu, čím im znemožnili, aby strašili živých. Samotnú kostru našli v blízkosti ďalšieho hrobu, v ktorom mala byť ešte v roku 2022 objavená iná upírka.

Na krku mala umiestnený kosák a na palci nohy visiaci zámok. Kosák jej mal zabrániť, aby sa vrátila do sveta živých. Niečo podobné sa praktizovalo v mnohých kultúrach. Ľudia sa jednoducho báli, že im nebožtíci nedajú pokoj ani po smrti. Ich telá mali byť posadnuté zlými duchmi alebo démonmi alebo to boli osoby, ktoré boli považované za hriešne – čarodejnice, obete samovrážd a ďalšie.

Vampirizmus v Európe

Ošiaľ okolo vampirizmu nastal v 18. storočí vo východnej Európe, konkrétne v Prusku v roku 1721. Lovom upírov sa v tom čase zaoberali aj vládni úradníci, ktorí exhumovali a napichovali telá podozrivých upírov. Profesor Dariusz Poliński z Nicolaus Copernicus University v Poľsku uviedol, že so svojím tímom objavili jamu, v ktorej boli pozostatky ďalších troch detí.

Richey Edwards, Manic Street Preachers, kapela, gitarista, zmiznutie, krimi

Mohlo by ťa zaujímať:

Kam zmizol člen jednej z najznámejších kapiel 90. rokov? Zanechal po sebe tajomné stopy, jeho telo sa nikdy nenašlo

Našli v nej fragment čeľuste, ktorá obsahovala zelenú škvrnu. Chemická analýza odhalila stopy medi, manganistanu draselného a zlata. Podľa Polińského je zafarbenie čeľuste výsledkom konzumácie akéhosi elixíru na vyliečenie človeka, ktorý sa stal upírom. Doterajšie dôkazy ale naznačujú, že išlo o hroby pre problémových alebo nechcených ľudí.

YouTube video

Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.