Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 27.3.2023
sk
Alena
cz
Dita
, Ditta

V pondelok zhasne verejné osvetlenie. Samosprávy chystajú protest

„Mestá a obce nie sú autormi problémov. Sú obeťami zlých rozhodnutí vlády, a to, čo v tomto období najviac potrebujeme je rýchla a efektívna pomoc od vlády," tvrdí Komora miest ZMOS.


Samosprávy 30. januára od 19:00 do 19:30 zhasnú verejné osvetlenie. Protestnou iniciatívou s názvom „Mestám a obciam zhasína nádej“ vyšlú vláde signál o tom, že je potrebná rýchla a účinná pomoc, ktorá sa týka cien energií. Informovalo o tom Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS). Cieľom protestnej akcie je reakcia na vážnu situáciu v samospráve, ktorá súvisí s ekonomikou, energetikou, ako aj s rozhodnutiami vlády, ktoré majú negatívny dopad na samosprávy, a teda aj všetkých občanov.

„Minulý piatok sme v Čadci predstavili Kysuckú výzvu, ktorá je presným pomenovaním požiadaviek, na ktoré musí vláda rýchlo reagovať. Aj tam sme ďalší postup konzultovali s predstaviteľmi miest aj obcí. Preto pripravovanú protestnú iniciatívu vnímame ako nevyhnutnosť a očakávame, že ju bude zo strany vlády sprevádzať pochopenie a pomoc,“ dodal predseda Komory miest ZMOS Jozef Božik.

Shutterstock

Komora miest samosprávam odporúča, aby o pripojení sa k iniciatíve Mestám a obciam zhasína nádej informovali aj občanov aj s vysvetlením demonštratívneho zhasnutia verejného osvetlenia s tým, že neriešenie cien energií má pre samosprávy vážne a negatívne dopady, ktoré sa dotknú aj bežného života každého človeka. „Mestá a obce nie sú autormi problémov. Sú obeťami zlých rozhodnutí vlády, a to, čo v tomto období najviac potrebujeme je rýchla a efektívna pomoc od vlády,“ uzavrela Komora miest ZMOS.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje