Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 1.2.2023
sk
Tatiana
, Táňa
cz
Hynek

V prípade 10-násobnej vraždy pápayovcov z Fontána baru sa vyšetrovanie končí, obvinili dve osoby

V podmienkach Slovenska ide o najmasovejšiu vraždu, aká sa stala.


Prípad 10-násobnej vraždy členov zločineckej skupiny pápayovcov v bare Fontána v Dunajskej Strede z roku 1999 je pred skončením vyšetrovania.

Ako dnes ďalej na tlačovej konferencii v Budapešti povedal riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry Ľubomír Daňko, vo veci sú obvinení Alex U. prezývaný „Turek“ a Karol B. Na skutku sa podľa zistení vyšetrovacích orgánov podieľal aj Arpád Sz., ktorý je však už po smrti. Takisto sú vo veci stíhaní Kristián K. a Richard P., ktorých však vyčlenili na samostatné konanie. So skutkom tiež boli spojení ďalší členovia skupiny sátorovcov, keďže sú však mŕtvi, stíhanie voči nim zastavili. Pokiaľ ide o dvojicu obvinených, Daňko očakáva skoré preštudovanie spisu procesnými stranami a následné podanie obžaloby.

„V podmienkach Slovenska ide o najmasovejšiu vraždu, aká sa stala,“ povedal Daňko. Pripomenul, že traja maskovaní páchatelia prezlečení za policajtov popravili pápayovcov pomocou strelných zbraní. Daňko doplnil, že spolu s desiatimi obeťami z baru Fontána majú sátorovci zatiaľ na svedomí 60 obetí. Vyšetrovanie prípadu vraždy z Fontána baru zároveň podľa Daňka prinieslo informácie k prípadu vraždy Györgyho D., ktoré sa vedie v Maďarsku.

Tibora Pápaya a jeho deviatich spoločníkov z dunajskostredského podsvetia rozstrieľali v reštaurácii Fontána v centre Dunajskej Stredy vo večerných hodinách 25. marca 1999. Pôvodne stáli pred súdom za prípravu vraždy bratia Csaba a Szilárd R. a Arpád Sz. Proti všetkým trom bolo však konanie zastavené. Vraždu pápayovcov podľa vyšetrovacích orgánov zosnoval Ľudovít (Lajos) Sátor, ktorý bol hlavou konkurenčnej mafiánskej skupiny na južnom Slovensku


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť