Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 15.7.2024
sk
Henrich
cz
Jindřich

V Rakúsku vstúpil do platnosti zákon o povinnom očkovaní

Povinné očkovanie by malo platiť do januára 2024.


V Rakúsku vstúpil do platnosti zákon o povinnom očkovaní proti ochoreniu COVID-19. Všeobecné povinné očkovanie, ktoré Rakúsko zaviedlo ako prvá krajina v Európe, platí pre všetkých dospelých obyvateľov s výnimkou tehotných žien a osôb, ktoré sa nemôžu nechať zaočkovať zo zdravotných dôvodov.

Ako pripomína spravodajský portál BBC, hoci zákon vstúpil do platnosti 1. februára, jeho vynucovanie sa začne v polovici marca. Osobám, ktoré sa odmietnu vakcinovať, hrozia pokuty od 600 do 3 600 eur. Povinné očkovanie by malo platiť do januára 2024, no možno ho ukončiť skôr, podľa toho, ako to dovolí pandemická situácia.

V Rakúsku, kde je plne zaočkovaných 72 percent obyvateľov, však stále pretrváva silný odpor proti povinnej vakcinácii. Opatrenie vyvolalo protesty, ktoré sa konajú už niekoľko týždňov, a krajne pravicová Slobodná strana Rakúska (FPÖ) avizovala, že proti povinnému očkovaniu bude bojovať aj na súde.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.