Piatok 7.10.2022
sk
Eliška
, Elisa
cz
Justýna
, Justina, Justin

V rámci protidrogovej akcie obvinili 16 ľudí, je medzi nimi aj bývalý šéf bezpečnosti futbalového Slovana

Sedem obvinených dnes sudca špecializovaného trestného súdu vzal do väzby.


Polícia zaistila v rámci veľkej medzinárodnej akcie Parketár kilogramy tvrdých drog a státisíce eur. V drogovej kauze obvinili celkovo 16 ľudí. V putách skončili aj šéf bezpečnosti bratislavského futbalového klubu ŠK Slovan spolu s bratom. Informuje o tom portál noviny.sk televízie JOJ. Sedem z nich sa dnes postavilo pred sudcu Špecializovaného trestného súdu SR, ktorý večer rozhodol, že budú stíhaní väzobne. Prokurátor spolu s vyšetrovateľmi mužov viní z toho, že mali nelegálny biznis s kokaínom a pervitínom.

Pri veľkej medzinárodnej protidrogovej akcii kukláči zhabali kilogramy kokaínu a pervitínu za státisíce eur. „Počas akcie zaistili omamné a psychotropné látky v hodnote viac ako 250-tisíc eur a finančnú hotovosť viac ako 300-tisíc eur. Zaistili tiež motorové vozidlá, elektronické nosiče údajov a telekomunikačné prostriedky,“ informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Skupina mala pôsobiť v Bratislave a jej okolí minimálne päť rokov. Ako informuje portál, staré autá používali ako takzvané mŕtve schránky, kde uskladňovali drogy. Vyššiu hotovosť vyšetrovatelia našli napríklad aj v starom hydrante. „Ide o obchodovanie s pervitínom a kokaínom, čo sa týka predaja, jedná sa o veľký rozsah, hovorím niekoľko desiatok kilogramov v týždňových intervaloch,“ uviedol prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Peter Kysel.

Podľa informácií TV JOJ sú medzi obvinenými aj dvaja bratia, ktorí pôsobili vo futbalovom Slovane Bratislava. Starší z dvojice bol ešte vo štvrtok, 14. júla v klube šéfom bezpečnosti. Mladší v minulosti pôsobil ako asistent trénera pri mladších ročníkoch. Podľa informácií televízie starší z bratov údajne cez svoje kontakty dodával kokaín do vyššej spoločnosti pravidelne.

„Futbalový klub ŠK Slovan Bratislava okamžite rozväzuje pracovný pomer s bezpečnostným manažérom klubu, ktorý bol v rámci medzinárodnej policajnej akcie Parketár spolu s ďalšími pätnástimi osobami obvinený zo závažnej trestnej činnosti,“ uviedol klub v oficiálnom stanovisku. Podľa klubu nie je pravda, že medzi obvinenými sú dvaja zamestnanci klubu. „Ide o jedného nášho, aktuálne už bývalého zamestnanca, ktorý pôsobil ako bezpečnostný manažér. Medzi obvinenými je aj jeho brat, ktorý ale už dlhší čas nepracuje v ŠK Slovan Bratislava,“ dodal Slovan.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť