Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 23.9.2023
sk
Zdenka
cz
Berta
, Bertina

V rámci regiónov Európskej únie majú najnižšiu nezamestnanosť stredné Čechy

Najvyššiu mieru nezamestnanosti mali vlani španielske regióny Ceuta (28,4 %), Melilla (21,6 %) a Andalúzia (19 %).


Miera nezamestnanosti v Európskej únii (EÚ) medzi ľuďmi vo veku 15 až 74 rokov bola vlani v priemere na úrovni 6,2 percenta. Nezamestnanosť v jednotlivých regiónoch Únie sa však líšila.

Najnižšia bola v stredných Čechách (1,2 %), Prahe (1,6 %), v juhovýchodných a juhozápadných Čechách a v Strednom Zadunajsku v Maďarsku (zhodne 1,7 %). V utorok o tom informoval štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Najvyššiu mieru nezamestnanosti mali vlani španielske regióny Ceuta (28,4 %), Melilla (21,6 %) a Andalúzia (19 %) a francúzske zámorské územie Guadeloupe (18,6 %). Vo dvoch slovenských regiónoch bola miera nezamestnanosti nižšia v porovnaní s priemerom za EÚ, a to v regióne Bratislavy (2,3 %) a na západnom Slovensku (4,1 %). Vyššia ako priemer Únie bola na strednom Slovensku (6,6 %) a na východnom Slovensku (10,2 %).

Nezamestnanosť mládeže vo veku 15 až 29 rokov bola vlani v EÚ 11,3 percenta, čiže oproti roku 2021 klesla o 1,7 percentuálneho bodu. Najnižšia bola v stredných Čechách (1,7 %), v juhozápadných Čechách (3,1 %), v Prahe (3,2 %), v nemeckom regióne Horné Bavorsko (3,3 %) a v maďarskom regióne Západné Zadunajsko (3,6 %). Najvyššia nezamestnanosť mládeže bola vlani v španielskom regióne Ceuta (42,4 %), gréckom regióne Tesália (39,8 %), strednom Grécku (36,5 %) a v španielskom regióne Melilla (36,1 %).


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.