Nedeľa 7.8.2022
sk
Štefánia
cz
Lada

Byť iný je väčšinou v ľudskom svete považované za hendikep. Ostatní ľudia na vás zvláštne pozerajú, vyhýbajú sa vám alebo o vás dokonca môžu šíriť aj všelijaké nepravdivé fámy. Niekedy môže mať ale fyzická inakosť aj svoje výhody. Svoje o tom vie aj jeden unikátny modrý homár.  

Podľa CNN dostal šéfkuchár reštaurácie Red Lobster v Ohiu jedného rána novú zásielku čerstvých homárov. Homáre sa do reštaurácií dodávajú ešte živé a následne sa živé ešte aj varia.

Shutterstock

Pri varení homárov počuť tenký piskľavý zvuk, ktorý je vraj spôsobený unikaním vzduchu z panciera homára vo vriacej vode. Niektorí ľudia ale tvrdia, že ten piskľavý zvuk je plač zaživa varených kôrovcov. Nech je tomu akokoľvek, hlavný hrdina tohto článku svojmu neodvratnému osudu nečakane unikol.  

Inakosť mu zachránila život 

Šéfkuchár si homára, ktorého zamestnanci reštaurácie pomenovali Clawde, medzi ostatnými hneď všimol. Bolo mu ho ľúto, a preto zavolal do zoologickej záhrady v Ohiu. Nechcel, aby skončil na tanieri. Aj napriek tomu, že za modrého homára by si mohla reštaurácia vypýtať peknú sumu peňazí. 

https://www.facebook.com/AkronZoo/photos/a.198776015865/10157345592630866/?type=3&theater

Modré zafarbenie týchto mäkkýšov je spôsobené genetickou mutáciou. Modry homár je vzácny, ale jeho výskyt nie je ojedinelý, vzácnejšie sú ružové alebo dvojfarebné, červeno-čierne homáre. Takéto homáre sa rodia s pravdepodobnosťou 1 ku 50 miliónom, zatiaľ čo výskyt modrého homára je 1 ku 2 miliónom. 

Paradox červenej farby a modrého homára 

Zaujímavosťou je, že názov reštaurácie, odkiaľ sa podarilo vzácnemu modrému homárovi vyviaznuť bez ujmy na zdraví, je Red Lobster, čiže v preklade Červený homár. A možno za jeho prežitie bola zodpovedná práve aj jeho modrá farba, ktorá nekorešpondovala s farbou v názve podniku.

https://www.facebook.com/AkronZoo/photos/a.198776015865/10157345592415866?type=3


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Patty

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť