V reštaurácii sa objavil vzácny modrý homár. Kuchár ho neuvaril, ale poslal do miestnej zoo

Šéfkuchár s dobrým srdcom zachránil vzácny exemplár.

Zdroj: Shutterstock

Byť iný je väčšinou v ľudskom svete považované za hendikep. Ostatní ľudia na vás zvláštne pozerajú, vyhýbajú sa vám alebo o vás dokonca môžu šíriť aj všelijaké nepravdivé fámy. Niekedy môže mať ale fyzická inakosť aj svoje výhody. Svoje o tom vie aj jeden unikátny modrý homár.  

Podľa CNN dostal šéfkuchár reštaurácie Red Lobster v Ohiu jedného rána novú zásielku čerstvých homárov. Homáre sa do reštaurácií dodávajú ešte živé a následne sa živé ešte aj varia.

Shutterstock

Pri varení homárov počuť tenký piskľavý zvuk, ktorý je vraj spôsobený unikaním vzduchu z panciera homára vo vriacej vode. Niektorí ľudia ale tvrdia, že ten piskľavý zvuk je plač zaživa varených kôrovcov. Nech je tomu akokoľvek, hlavný hrdina tohto článku svojmu neodvratnému osudu nečakane unikol.  

Inakosť mu zachránila život 

Šéfkuchár si homára, ktorého zamestnanci reštaurácie pomenovali Clawde, medzi ostatnými hneď všimol. Bolo mu ho ľúto, a preto zavolal do zoologickej záhrady v Ohiu. Nechcel, aby skončil na tanieri. Aj napriek tomu, že za modrého homára by si mohla reštaurácia vypýtať peknú sumu peňazí. 

At Red Lobster

Gepostet von Akron Zoo am Sonntag, 26. Juli 2020

Modré zafarbenie týchto mäkkýšov je spôsobené genetickou mutáciou. Modry homár je vzácny, ale jeho výskyt nie je ojedinelý, vzácnejšie sú ružové alebo dvojfarebné, červeno-čierne homáre. Takéto homáre sa rodia s pravdepodobnosťou 1 ku 50 miliónom, zatiaľ čo výskyt modrého homára je 1 ku 2 miliónom. 

Paradox červenej farby a modrého homára 

Zaujímavosťou je, že názov reštaurácie, odkiaľ sa podarilo vzácnemu modrému homárovi vyviaznuť bez ujmy na zdraví, je Red Lobster, čiže v preklade Červený homár. A možno za jeho prežitie bola zodpovedná práve aj jeho modrá farba, ktorá nekorešpondovala s farbou v názve podniku.

Gepostet von Akron Zoo am Sonntag, 26. Juli 2020

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
27
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
25 vecí, ktoré po tridsaťpäťke začne robiť každá žena


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME