Streda 5.10.2022
sk
Viera
cz
Eliška
, Elsa

V Rusku sa udial kuriózny prípad. Pes zastrelil počas poľovačky poľovníka

In Soviet Russia animals shoot people!


Dôkazom toho, aký je ľudský život krehký a vzácny, je nespočetne veľa spôsobov, akými môže vyhasnúť. Niekedy sa človeku stane osudnou tá najhlúpejšia a najmenej pravdepodobná nehoda. O takomto prípade, ktorý sa odohral na severozápade Ruska, píše web 47 news.

Bežná poľovačka

Trojica poľovníkov sa neskoro večer vybrala na lov. Cieľom bola relatívne ťažko dostupná oblasť v okolí opustenej obce Konečki v Leningradskej oblasti. Na miesto sa dopravili pomocou terénneho vozidla UAZ Hunter.

Každý, kto sa niekedy zúčastnil poľovačky, vie, že nie je všetko len o naháňaní zvierat, ale veľa času je venovaného aj oddychu a zábave s kamošmi. Ani partička ruských poľovníkov sa bez toho nezaobišla.

Počas prestávky chlapi odložili zbrane na zadné sedadlo auta a pokojne pofajčievali v lone prírody. Ešte netušili, akej veľkej chyby sa dopustili, keď zbrane nechali v aute so psom. Vlastne to nebola jediná chyba…

Shutterstock

Aká je šanca, že sa stane niečo takéto?

Dá sa očakávať, že lovecký pes bude energické a živé plemeno, ktoré potrebuje veľa pohybu. Ak ho necháš zatvoreného v aute, začne sa neposedne vrtieť a krútiť, až kým ho nevypustíš sa vybehať. Tento psík sa správal presne tak a pri svojom mrvení zatlačil spúšť karabíny. Karabíny, ktorá bola z nejakého dôvodu odistená.

Vystrelený projektil prerazil zatvorené dvere, zasiahol muža fajčiaceho vedľa auta do ruky a následne skončil v jeho pečeni. Poranený 47-ročný poľovník začal silno krvácať a záchranným zložkám trvalo až príliš dlho, kým dorazili na odľahlé miesto. Muž zraneniu podľahol.

Z tohto prípadu si môžeme vziať ponaučenie a pripomenúť si, že nie nadarmo sa hovorí, že v prítomnosti zbraní a zvierat treba byť vždy extra opatrný a poistka na zbrani nie je len na ozdobu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť