Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.12.2022
sk
Marína
cz
Květoslava

V Rusku údajne dostávajú povolávacie rozkazy už aj hráči KHL či zamestnanci klubov tejto nadnárodnej súťaže

Mobilizácia sa medzi športovcami mala týkať najmä osôb z klubu CSKA Moskva, ktorý má dlhé dekády napojenie na armádu.


Počas minulého týždňa v Rusku vyhlásili čiastočnú mobilizáciu, no športovci s predchádzajúcimi vojenskými skúsenosťami sa mali na rad dostať až v posledných vlnách.

Podľa kustóda Antona Tiškina z klubu KHL Červena hviezda Kchun-lun, ktorý aktuálne sídli na moskovskom predmestí Mytišči, to tak nie je a povolávacie rozkazy dostávajú už aj hráči a pracovníci klubov nadnárodnej hokejovej súťaže. Upozornil na to český web iDnes.cz.

„Bohužiaľ, situácia sa naozaj zhoršila. Tí, ktorí nechcú ísť do vojny, končia vo väzení,“ uviedol Tiškin na sociálnej sieti LinkedIn a vyjadrenie vlády o tom, že narukuje približne 300-tisíc osôb, označil ako lož. „Povolávajú každého, ku komu sa dostanú,“ napísal. Prezradil tiež, že povolávací rozkaz už dostalo niekoľko hráčov KHL či lekár tímu Avangard Omsk. „Je im to úplne jedno, chcú iba krv,“ uviedol.

Profimedia

Mobilizácia sa medzi športovcami mala týkať najmä osôb z klubu CSKA Moskva, ktorý má dlhé dekády napojenie na armádu. „Prídu na rad, ale až v posledných vlnách. Pokiaľ sa športovci radia medzi vojakov alebo dôstojníkov v zálohe a majú menej ako 35 rokov, môžu byť povolaní. Ani zmluvy s profesionálnymi klubmi tomu nezabránia,“ referovali Rusi počas minulého týždňa. Uvedené sa však malo týkať prioritne mužov, ktorí majú skúsenosti s bojom.

Spomenutý Tiškin uviedol, že sa vo vojenskom konflikte na Ukrajine nemieni zúčastniť a vyjadril obavu o svoju rodinu. „Mam troch malých synov. Bojím sa, že namiesto toho, aby som poctivo pracoval a zarábal pre nich peniaze, pôjdem do väzenia. Som pripravený pracovať za akékoľvek peniaze a na akejkoľvek pozícii. Musím ich však odtiaľ dostať, kým ešte môžem,“ doplnil.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť